SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, 15 października 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Włochy z brązem, a Serbia ze złotem

Po 23 dniach skończyły się  rozgrywane w Polsce i Holandii mistrzostwa świata siatkarek. W środę po raz ostatni drużyny wystąpiły w Gliwicach, a w sobotę w Apeldoorn poznaliśmy medalistów. Przypomnijmy, że nasza reprezentacja zakończyła turniej na siódmym miejscu, najwyższym od 60 lat.

Plan dnia

Apeldoorn. Mecz o brązowy medal: Włochy - USA 3:0 (25:20, 25:15, 27:25)

Włoszki zakończyły mistrzostwa na trzecim miejscu, czyli o jedną pozycję niżej niż cztery lata temu. W spotkaniu o brązowy medal bez większych problemów pokonały Amerykanki. Podopieczne Karcha Kiraly'ego nie znalazły sposobu na powstrzymanie Paoli Egonu (25 punktów). Takiej liderki w amerykańskim zespole nie było, dlatego tylko w trzecim secie gra była wyrównana. 

Centrum meczowe: punkty składy, statystyki

 Apeldoorn. Finał: Serbia - Brazylia 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

Serbia obroniła mistrzostwo świata, dokonując tego w znakomitym stylu. Złote medalistki wygrały wszystkie 12 meczów, a najwięcej kłopotów sprawiła im w ćwierćfinale reprezentacja Polski. W spotkaniu decydującym o złocie zacięte były dwa pierwsze sety. Zwyciężczynie były skuteczniejsze w decydujących akcjach przede wszystkim dlatego, że miały w składzie Tijanę Bosković, Gdy tylko pojawiały się kłopoty, wiadomo było, że piłka zostanie wystawiona do serbskiej atakującej, a ta mimo podwójnego czy potrójnego bloku zdobywała punkt. W finale cała drużyna zagrała bardzo dobrze, a największe wsparcie Bosković miała u środkowej Bojany Stevanović. W trzecim secie Serbia miała już zdecydowaną przewagę, mimo wielu zmian dokonywanych przez Ze Roberto. Mecz kończyła rozgrywająca Roberta Ratzke, grająca w ŁKS Commercecon w Tauron Lidze. Ostatni punkt w 100. spotkaniu w mistrzostwach świata zdobyła Bosković.

Drużyna gwiazd turnieju: Bojana Drca (Serbia), Gabi (Brazylia), Miriam Sylla (Włochy), Carol (Brazylia), Anna Danesi (Wlochy), Tijana Bosković, Teodora Pusić (Serbia). MVP mistrzostw: Bosković

Centrum meczowe: punkty składy, statystyki

Polską Siatkówkę wspierają

  • 11
  • 3
  • 10
  • 0
  • 1