SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, 10 października 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Gorący wtorek w Gliwicach

Już po raz drugi w tym roku Gliwice będą gospodarzem decydującej fazy mistrzostw świata. Na początku października męskie reprezentacje rywalizowały tam w 1/8 i 1/4 finału, a teraz rozegrane zostaną ćwierćfinały i półfinał mundialu siatkarek.

W niedzielę rozegrane zostały ostatnie mecze drugiej fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek. Niewiadoma była tylko jedna: awansują Chinki czy Belgijki. Wygrały te pierwsze [TUTAJ WSZYSTKIE WYNIKI] i we wtorek w Apeldoorn zagrają o awans do najlepszej czwórki. W sobotę w Łodzi zakończyła się rywalizacja w grupie F. W wypełnionej kibicami Atlas Arenie reprezentacja Polski pokonała Niemcy i po 60 latach znów jest w gronie ośmiu najlepszych drużyn mistrzostw świata. Na drodze do półfinału czeka Serbia, jedyna niepokonana w mundialu. Ale podobno każda drużyna ma w turnieju słabszy dzień...

Polskie ćwierćfinały i półfinał zostaną rozegrane w Arenie Gliwice, hali szczęśliwej dla polskiej siatkówki, bo przecież tam męska reprezentacja pokonała po dramatycznym meczu USA. Znamy już dokładny terminarz spotkań - oto on:

11 października

Apeldoorn

Godzina 17: Włochy - Chiny

Godzina 20: Brazylia - Japonia

Gliwice

Godzina 17:30: USA - Turcja

Godzina 20:30: Serbia Polska

  • 17
  • 3
  • 8
  • 1
  • 0