SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

jb, Fot. Piotr Sumara, galeria: Justyna Matjas, 7 października 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Polska bliżej ćwierćfinału

W przedostatnim dniu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek najciekawsze mecze zostaną rozegrane w Łodzi, która jest gospodarzem tej części turnieju. Najpierw USA zmierzą się z Turcją, a piątek zakończy rywalizacja Polski i Kanady. Wygrana naszej drużyny mocno przybliży ją do awansu do ćwierćfinału.

Plan dnia

Rotterdam, Grupa E: Japonia - Portoryko 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)

Portoryko jest najsłabszą drużyną, która awansowała do drugiej fazy rozgrywek. W czwartek została rozgromiona przez Brazylię, dzień później było podobnie w spotkaniu z Japonią. Co ciekawe, mimo zdecydowanej przewagi Azjatek, Portorykanki były dużo lepsze bloku, wygrywając 9:4. To jedyna pozytywna rzecz w ich grze. Japonki są o krok od awansu do ćwierćfinału. W ostatnim meczu grupowym zagrają w niedzielę z Holandią.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Łódź, Grupa F: Serbia - Tajlandia 3:0 (25:23, 25:17, 25:15)

To był bardzo ważny mecz także dla Polski, bowiem Tajlandia ma tyle samo zwycięstw co nasza reprezentacja - cztery. Trener Serbek Daniele Santarelli oszczędzał swoje dwie podstawowe skrzydłowe: Tijanę Bosković i Sarę Lozo. Gdy w pierwszym secie rozgrywanego w Łodzi meczu rywalki objęły prowadzenie, ta pierwsza na chwilę pojawiła się na boisku i zdobyła punkt. Od drugiej partii serbskie zmienniczki zagrały już dobrze dominowały wyraźnie, wygrywając po raz ósmy w tym turnieju. W ostatniej kolejce Tajlandia zagra z USA.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Rotterdam, Grupa E: Włochy - Argentyna 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Paola Egonu i jej koleżanki błyskawicznie poradziły sobie z rywalkami z Argentyny. Włoszki zajmują pierwsze miejsce w tabeli, mając już zapdewniony awans do ćwierćfinału. W ostatniej kolejce zagrają z Chinkami.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Łódź, Grupa F: USA - Turcja 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:22)

Obie drużyny mają już pewny awans do ćwierćfinału i zapewne zmierzą się w nim. Spotkanie było bardzo zacięte, a o wygranej Amerykanek zdecydowały błędy rywalek w ataku. W czwartej partii przytrafiła im się seria, po której z boiska zeszła Ebrar Karakurt. Turcja, mimo pomyłek, była lepsza w ofensywie, zaś USA miało przewagę w bloku i zagrywce. Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobyła środkowa Chiaka Ogbogu - 15, zaś w tureckim zespole jej odpowiedniczka Zehra Gunes (16).

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Łódź, Grupa F: Dominikana - Niemcy 3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:18)

Przegrana sprawiła, że Niemki straciły już nawet teoretyczne szanse na ćwierćfinał. Z Dominikaną zagrały dobrze, ale wystarczyło to do wygrania pierwszego seta i w miarę równej walki w trzecim. Nie znalazły sposobu na zatrzymanie Brayelin Martinez, która zdobyła aż 28 punktów. 

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Rotterdam, Grupa E: Brazylia - Holandia 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Holandia, współgospodarz mistrzostw, nie zagra w ćwierćfinale. W spotkaniu z Brazylią podopieczne trenera Avitala Selingera nie miały szans. Doskonale grała Gabi, niewiele gorzej Carol i Brazylijki zrównały się z Włoszkami pod względem liczby zwycięstw, ale mają dwa punkty mniej. 

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Łódź, Grupa F: Polska - Kanada 3:2 (25:18, 19:25, 16:26, 25:23, 15:5)

RELACJA Z MECZU

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Polską Siatkówkę wspierają

 

  • 5
  • 2
  • 17
  • 1
  • 0