SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, 3 października 2022

Kto zagra w Łodzi i Rotterdamie w drugiej fazie mistrzostw świata siatkarek

W mistrzostwach świata siatkarek pozostało 16 drużyn, które we wtorek rozpoczną drugą fazę grupową. Wśród nich jest reprezentacja Polski, która swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywać w Łodzi.

W turnieju rozgrywanym w Polsce i Holandii rozegrano już 60 meczów. Tylko dwie drużyny zakończyły pierwszy etap z kompletem pięciu zwycięstw - są to Włochy i broniąca tytułu Serbia. Na drugim biegunie są Kamerun, Chorwacja, Kazachstan i Kolumbia, które nie wygrały ani razu. 16 zespołów - po cztery z każdej grupy - zakwalifikowało się do drugiej fazy grupowej z zaliczeniem dotychczasowego dorobku. Wśród nich jest Polka, mająca na koncie trzy zwycięstwa.

Dotychczas mecze były rozgrywane w trzech miastach: Arnhem, Gdańsku i Łodzi. Drużyny, które pozostały w imprezie, podzielono na dwie grupy E i F. Pierwsza będzie rywalizować w Rotterdamie, a trafiły do niej zespoły grające dotąd w Holandii, czyli z grup A i D, a druga - złożona z drużyn z grup C i D - w łódzkiej Atlas Arenie (wcześniej grano w mniejszej Sport Arenie).

Polska znalazła się w grupie F, razem z Serbią (4 zwycięstw), USA, Turcją, Tajlandią (po 4), Dominikaną, Kanadą (po 3) i Niemcami (2). W grupie E są: Włochy (5), Chiny, Belgia, Brazylia (po 4), Holandia (3), Portoryko, Argentyna (po 2). W drugiej fazie drużyny będą grać tylko z tymi rywalami, z którymi nie zmierzyły się w pierwszej części turnieju. Po cztery najlepsze reprezentacje zakwalifikują się do 1/16 finału.

Druga faza mistrzostw zacznie się we wtorek meczem Japonii z Belgią w Rotterdamie (o godzinie 14:15). 45 minut później  Łodzi na boisko wyjdą Tajlandia i Kanada, z dzień zakończy mecz Polski z Serbią (o 20:30).

Plan meczów reprezentacji Polski

4 października: Polska - Serbia (20:30)

5 października: Polska - USA (20:30)

7 października: Polska - Kanada (20:30)

8 października: Polska - Niemcy (20:30)

Polską Siatkówkę wspierają

  • 11
  • 2
  • 10
  • 2
  • 0