SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Aleja Gwiazd, 3 lipca 2022

Małgorzata Glinka-Mogentale i Krystyna Krupa w Alei Gwiazd Sportu

Za nami 21. edycja Alei Gwiazd Sportu. W gronie trzynastu gwiazd znalazły się siatkarki Krystyna Krupa i Małgorzata Glinka-Mogentale.

Pierwsza z Pań jest 131-krotną reprezentantką Polski, zdobywczyni dwóch brązowych medali Igrzysk Olimpijskich w Tokio (1964) i Meksyku (1968), brązową medalistką mistrzostw świata, dwukrotną wicemistrzyną Europy. Druga - najlepsza siatkarka Europy 2003 -  jest 268-krotną reprezentantką Polski, dwukrotną mistrzynią Europy, dwukrotną triumfatorką Ligi Mistrzyń.

Na deptaku w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, poza Glinką-Mogentale i Krupą -  odsłonięto gwiazdy: himalaisty Leszka Cichego, trenera skoku o tyczce Edwarda Szymczaka, zmarłego w 2018 roku trenera bokserskiego Andrzeja Gmitruka, szkoleniowca biegów narciarskich i biathlonu Aleksandra Wieretielnego, kolarki górskiej Mai Włoszczowskiej, lekkoatletki Wandy Panfil, wielokrotnej medalistki olimpijskiej w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk-Tekieli, specjalisty w podnoszeniu ciężarów Henryka Kohnke, zmarłej w tym roku żony jednego z najlepszych polskich automobilistów w historii Sobiesław Zasady - Ewy, lekkoatletki Jarosławy Jóźwiakowskiej oraz trenera piłki ręcznej Stanisławowa Majorka.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odsłonięto w niedzielę następnych 13 gwiazd. Tym samym ich liczba wzrosła do 146. Aleja Gwiazd Sportu znajduje się niemal przed bramą Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie od kilkudziesięciu lat do najważniejszych imprez przygotowują się reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach.

Aleja Gwiazd Sportu, powstała w 2000 roku we Władysławowie obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo", w sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu, pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych.

W latach poprzednich w Alei Gwiazd Sportu umieszczono nazwiska - Doroty Świeniewicz, Andrzeja Niemczyka (2006), Daniela Plińskiego (2010), Mariusza Wlazłego (2015) i Pawła Zagumnego (2019).

  • 9
  • 2
  • 10
  • 0
  • 0