SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 28 czerwca 2022

Liga Narodów. Polskie siatkarki grają o przepustkę do Turcji

Trzy zwycięstwa prawie na pewno dadzą reprezentacji Polski siatkarek przepustkę do finałowego turnieju Ligi Narodów 2022. Ostatni turniej podopieczne Stefano Lavariniego rozegrają w Sofii. 

Przed siatkarkami ostatni tydzień Ligi Narodów 2022 w fazie zasadniczej. Jedna grupa będzie rywalizować w Calgary, a druga - z udziałem Polski - w Sofii. Po tych turniejach poznamy skład turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Ankarze, a także spadkowicza do Challenge Cup. Po ośmiu meczach prowadzi Japonia, jedyna niepokonana dotąd drużyna, zaś Biało-czerwone są na dziewiątym miejscu, pierwszym, które nie daje gry w finałach. Nasza reprezentacja ma na koncie cztery wygrane, tyle samo co wyprzedzająca ją Tajlandia. 

Polki mają trudne przeciwniczki, bo zmierzą się z Włoszkami, Chinkami, Dominikankami i Bułgarkami. Dwa pierwsze zespoły są wyżej w tabeli, zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce, co nie znaczy, że nasze siatkarki są skazane na przegraną. Chiny na przykład przegrały z Tajlandią, którą Biało-czerwone pokonały. Dominikana ma jedną wygraną mniej od naszego zespołu, zaś Bułgaria jest dopiero 14., z dwoma zwycięstwami. 

Trener Lavarini zabrał do Bułgarii chyba najsilniejszy obecnie skład, z powracającą do kadry meczowej Agnieszką Kąkolewską, która po pierwszym turnieju Ligi Narodów, dostała wolne. Kolejna zmiana jest na pozycji rozgrywającej - Katarzynę Wenerską zastąpiła Alicja Grabka [SKŁAD REPREZENTACJI]. Po powrocie z Filipin, gdzie Polki wygrały tylko jedno spotkanie, nasza reprezentacja rozegrała dwa sparingi z Koreą, pokonując ją po 4:0 w dobrym stylu. A przecież selekcjoner eksperymentował ze składem, szukając optymalnego zestawienia. 

Mecze Polek w turnieju w Sofii

Polska - Włochy, 29 czerwca, godzina 19

Polska - Chiny, 30 czerwca, 15.30

Polska - Dominikana, 2 lipca, 12.30

Polska - Bułgaria, 3 lipca, 19

 

 

  • 8
  • 2
  • 17
  • 0
  • 0