SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, FG, 17 marca 2022

Znamy rywali Polski w MŚ siatkarek

Turcja, Dominikana, Korea Południowa, Tailandia i Chorwacja będą grupowymi rywalami Polski w mistrzostwach świata siatkarek.

W Lozannie rozlosowano finałowy turniej mistrzostw świata, które na przełomie września i października zostaną rozegrane w Polsce i Holandii. Cztery reprezentacje - Holandia, Polska, USA i Brazylia - zostały rozstawione, a do nich systemem serpentynowym dolosowano po pięć kolejnych, podzielonych na koszyki według miejsca w rankingu, w kolejności od niższych do najwyższych. Miejsce wykluczonej z rozgrywek Rosji zajęła Chorwacja.

Oto wyniki losowania

Grupa A: Holandia, Włochy, Belgia, Portoryko, Kamerun, Kenia

Grupa B: Polska, Turcja, Dominikana, Korea, Tajlandia, Chorwacja

Grupa C: USA, Serbia, Niemcy, Bułgaria, Kanada, Kazachstan

Grupa D: Brazylia, Chiny, Japonia, Kolumbia, Argentyna Czechy

wyniki

Poraz pierwszy w historii pierwsze mecze we wszystkich grupach rozegrane zostaną w tym samym mieście - w Arnhem. Następnie Polki przeniosą się do Gdańska. Zespoły z grupy C wystąpią w Łodzi.

Mistrzostwa świata siatkarek rozpoczną się 23 września, w ich trakcie zostanie rozegranych 100 meczów, a zakończą się finałem 15 października.

 

 

Polską Siatkówkę wspierają

  • 7
  • 2
  • 10
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52