SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 29 grudnia 2020

Reprezentantka Tygodnia: Weronika Centka

Poprzedni tydzień był znacznie luźniejszy, pod względem zmagań ligowych. Przerwa świąteczna sprawiła, że nie wszystkie zespoły miały okazję zaprezentować się na boisku, choć i tak nie możemy narzekać na brak niespodzianek. Tym razem pierwsze miejsce naszego rankingu należy do Weroniki Centki.

1. Weronika Centka w meczu przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów

Na czele naszego cotygodniowego zestawienia tym razem uplasowała się Weronika Centka. Młoda środkowa z rocznika 2000 zagrała znakomicie przeciwko liderowi tabeli TAURON Ligi – Developresowi SkyRes Rzeszów, zdobywając w tym starciu 14 punków. Siatkarka kaliskiego MKSu zanotowała blisko 60% skuteczności w ataku oraz 4 punktowe bloki. Za swój występ odebrała nagrodę MVP.

Statystyki Weroniki Centki (Energa MKS Kalisz) przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów: 14 punktów, 59% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki, 3 wybloki. Nagroda MVP.

20020a 1

2. Katarzyna Zaroślińska-Król przeciwko Enerdze MKS Kalisz

Atakująca ŁKS Commercecon Łódź, po raz kolejny gości w naszym rankingu. Tym razem siatkarka łódzkiej drużyny zdobyła 22 „oczka” przy ponad 60-procentowej skuteczności w ofensywie. W jej dorobku znalazły się również 2 punktowe bloki i jeden punkt z zagrywki. W jej ręce powędrowała także statuetka dla najlepszej zawodniczki spotkania.

Statystyki Katarzyny Zaroślińskiej-Król (ŁKS Commercecon Łódź) przeciwko Enerdze MKS Kalisz: 22 punkty, 61% skuteczności w ataku, 2 bloki, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka. Nagroda MVP. 

3. Kamila Witkowska w meczu przeciwko E.LECLERC MOYA Radomce Radom

Prawdziwą bywalczynią naszego rankingu jest już Kamila Witkowska – środkowa #VolleyWrocław. Choć w starciu z radomiankami skończyła tylko 40% ataków, to słabszą grę w ofensywie po raz kolejny powetowała czujną grą na siatce. Blokująca zapisała 8 spełnionych bloków, a także 5 wybloków, znacznie utrudniając Radomce grę w ofensywie.

Statystyki Kamili Witkowskiej (#VolleyWrocław) przeciwko E.LECLERC MOYA Radomce Radom: 14 punktów, 40% skuteczności w ataku, 8 punktowych bloków, 5 wybloków

Do odnotowania: Bardzo dobry mecz ma za sobą Aleksandra Gromadowska z Energi MKS Kalisz. Znana z siatkówki plażowej zawodniczka w starciu z Developresem SkyRes Rzeszów zdobyła 15 punktów, kończąc ponad połowę ataków. Dodatkowo zapisała 5 punktowych bloków i utrzymała dobrą jakość przyjęcia.  

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 2
  • 2
  • 14
  • 0
  • 0