SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 22 grudnia 2020

Reprezentantka Tygodnia: Maria Stenzel

Zeszły tydzień w rozgrywkach pań przyniósł przede wszystkim starcie Superpucharu PLS pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police a Grotem Budowlanymi Łódź. To głównie zawodniczki z tego meczu rozgościły się w naszym rankingu. Na czele aktualnego zestawienia znalazła się Maria Stenzel.

1. Maria Stenzel w meczach przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police oraz DPD Legionovii Legionowo

Maria Stenzel rewelacyjnie spisuje się w tym sezonie rozgrywek TAURON Ligi. W meczu Superpucharu PLS z Chemikiem Police, reprezentantka Polski przyjmowała piłkę 15 razy, a w spotkaniu z DPD Legionovią Legionowo – jedenastokrotnie. W pierwszym ze starć dokładność dograń wyniosła 60%, natomiast w drugim ponad 70%.

Statystyki Marii Stenzel (Grot Budowlani Łódź):

w meczu Superpucharu PLS przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police: 15 razy przyjmowała zagrywkę, 60% dokładności przyjęcia, 33% przyjęcia perfekcyjnego

w meczu przeciwko DPD Legionovii Legionowo: 11 razy przyjmowała zagrywkę,  73% dokładności przyjęcia, 64% przyjęcia perfekcyjnego

19994a 1

2. Zuzanna Górecka w meczach przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police oraz DPD Legionovii Legionowo

Młoda przyjmująca Grotu Budowlanych Łódź w ostatnich spotkaniach także zaprezentowała się znakomicie. Zuzanna Górecka była eksploatowana zarówno w odbiorze zagrywki, jak i w grze ofensywnej, i w obu zadaniach poradziła sobie bardzo dobrze. Łącznie, w dwóch ostatnich meczach przyjmowała 86 razy, w drugim z nich notując dokładność na poziomie blisko 80%! W ofensywie dokładała kolejne punkty, stając się bardzo mocnym punktem swojego zespołu.

Statystyki Zuzanny Góreckiej (Grot Budowlani Łódź):  

w meczu Superpucharu PLS przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police: 18 punktów, 64% dokładności przyjęcia, 37% przyjęcia perfekcyjnego, 45% skuteczności w ataku.

w meczu przeciwko DPD Legionovii Legionowo: 14 punktów, 77% dokładności przyjęcia, 36% przyjęcia perfekcyjnego, 32% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

3. Olivia Różański w meczach przeciwko #VolleyWrocław i Grot Budowlanym Łódź

Dobrą postawę w minionym tygodniu rozgrywek zaprezentowała zawodniczka DPD Legionovii Legionowo Olivia Różański, która w meczach przeciwko drużynom z Wrocławia i Łodzi zdobyła łącznie 32 punkty. Dodatkowo prezentowała dobrą grą blokiem, punktując lub umożliwiając koleżankom wypracowanie kontrataku.

Statystki Olivii Różański (DPD Legionovia Legionowo) w meczach:

przeciwko #VolleyWrocław: 13 punktów, 32% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 wybloki

przeciwko Grot Budowlanym Łódź: 19 punktów, 56% dokładności przyjęcia, 38% przyjęcia perfekcyjnego, 43% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 4 wybloki

4. Martyna Grajber w meczu Superpucharu PLS przeciwko Grot Budowlanym Łódź

Martyna Grajber dobrze zaprezentowała się w spotkaniu o Superpuchar PLS, choć po raz kolejny udowodniła, że jest absolutnym typem defensywnej przyjmującej. Zawodniczka Chemika Police nie imponowała w ataku, jednak znacząco stabilizowała przyjęcie policzanek, odbierając aż 29 serwisów. Przy dużej częstotliwości dograń utrzymała ich dokładność, kończąc mecz z ponad 60-procentową skutecznością w tym elemencie.

Statystyki Martyny Grajber (Grupa Azoty Chemik Police) w meczu Superpucharu PLS przeciwko Grot Budowlanym Łódź: 4 punkty, 29 razy przyjmowała zagrywkę, 62% dokładności przyjęcia, 41% przyjęcia perfekcyjnego, 27% skuteczności w ataku.   

5. Kamila Witkowska w meczu przeciwko DPD Legionovii Legionowo.

Reprezentująca drużynę z Wrocławia Kamila Witkowska zaliczyła udany występ w spotkaniu przeciwko DPD Legionovii Legionowo. Pomimo nie najwyższej skuteczności w ataku bardzo dobrze wypełniała rolę środkowej bloku notując na swoim koncie 5 punktowych bloków oraz 5 wybloków.

Statystki Kamili Witkowskiej (#VolleyWrocław) w meczu przeciwko DPD Legionovii Legionowo: 10 punktów, 38% skuteczności w ataku, 5 punktowych bloków, 5 wybloków

Do odnotowania: Dobrą formą w ostatnim tygodniu popisała się również Iga Wasilewska. Środkowa Grupy Azoty Chemika Police w starciu o Superpuchar PLS, atakowała z ponad 60% skutecznością, zdobywając w sumie 11 punktów w tym elemencie. Do swojego dorobku dołożyła jeszcze 4 punktowe bloki. Nie można także pominąć dyspozycji Zuzanny Szperlak z zespołu Energa MKS Kalisz. Przyjmująca z rocznika 2000 w meczu przeciwko drużynie z Bielska-Białej punktowała 17 razy, utrzymując jakość przyjęcia na poziomie 64%. Młoda siatkarka otrzymała nagrodę MVP.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 1
  • 10
  • 0
  • 1