SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 22 maja 2020

Polskie kadry wracają do gry!

W tym tygodniu w naszym siatkarskim świecie sporo się działo! Vital Heynen i Jacek Nawrocki podali nazwiska reprezentantów i reprezentantek, którzy w tym roku spotkają się na zgrupowaniach.

Reprezentacja polski seniorów spotka się w COS OPO Spale, w dniach 1-13 czerwca. Na tegoroczne zgrupowanie Vital Heyen zaprosił dziewiętnastu zawodników. Na pozycji atakującego zobaczymy: Dawida Konarskiego, Bartosza Kurka i Macieja Muzaja; na rozegraniu rywalizować będą Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz i Marcin Komenda; na środku sprawdzą się: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski oraz Piotr Nowakowski. Największa konkurencja będzie na pozycji przyjmującego,  a powołanie dostali następujący gracze: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szapluk i Aleksander Śliwka. Na libero zobaczymy: Damiana Wojtaszka i Pawła Zatorskiego. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca.

W kadrze pań szykuje się odmłodzenie, a sezon „bez imprez” Jacek Nawrocki przeznaczył na odpoczynek i rekonwalescencję dla liderek zespołu. Pierwsza część zgrupowania rozpocznie się 4 czerwca i zakończy trzy tygodnie później. W tym roku w biało-czerwonych trykotach wystąpi osiemnaście zawodniczek: Paulina Damaske, Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska (atakujące), Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Martyna Świrad, Julia Twardowska (przyjmujące), Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Anna Stencel, Marta Ziółkowska (środkowa), Alicja Grabka, Julia Nowicka (rozgrywające), Monika Jagła, Maria Stenzel (libero) oraz Karolina Drużkowska (uniwersalna). Pierwsze zgrupowanie odbędzie się bez udziału Aleksandry Gryki i Aleksandry Rasińskiej. Kolejne zaplanowane jest od 6 do 30 lipca.

Przed rozpoczęciem zgrupowania na terenie COS OPO Spała i COS OPO Szczyrk wszyscy zawodnicy, zawodniczki oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19.

W ostatnich dniach siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, Developresu SkyRes Rzeszów i Grupy Azoty Chemik Police odebrały medale mistrzostw Polski sezonu 2019/2020. Choć tego roczne rozgrywki zakończyły się wcześniej medalistki nie kryły radości z otrzymania zasłużonych nagród.

Na koniec zachęcamy do zapoznania się z publikowanymi na naszej stronie internetowej cyklami artykułów. W każdy czwartek i niedzielę o 9:00 pojawiają się wywiady w ramach #zSiatkidoSieci, natomiast w każdy poniedziałek, środę i piątek zapraszamy do poczytania o historycznych sukcesach Polskiej Siatkówki w cyklu #CzasyChwały.   

  • 11
  • 0
  • 42
  • 0
  • 0