SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Gotowiec, 14 czerwca 2011

Pod koniec czerwca kadra polskich siatkarek spotka się w Szczyrku na pierwszym zgrupowaniu. Od 5 do 10 lipca biało-czerwone zagrają w międzynarodowym turnieju o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu. Po zakończeniu rozgrywek PlusLigi Kobiet zawodniczki odpoczywają.

- Odpoczynek tylko czynny, siedzenie na kanapie nudzi mnie już po jednym dniu, ale mały oddech potrzebny jest każdemu. Dobrze mi się relaksuje grając w siatkówkę plażową – powiedziała rozgrywająca Atomu Trefl Sopot i reprezentacji Polski Izabela Bełcik.

Reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Szczyrku 24 czerwca, ale kilka siatkarek dołączy nieco później. - Ja z przyczyn osobistych dojadę do Szczyrku 16 lipca. Jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądała praca i atmosfera w kadrze. Wracam po roku nieobecności w drużynie narodowej i zależy mi na sportowym aspekcie zespołu narodowego –  mówi Iza.

Izabela Bełcik nie musiała martwić się o kontrakt w klubie, gdyż ma jeszcze ważny na ten nowy sezon. - Pracę mam, mogłam spokojnie pomyśleć po lidze o wakacjach. W międzyczasie trochę trzeba się podleczyć, zadbać o stawy, bo 15 lat już się nie ma – śmieje się reprezentantka Polski.  

Zespół wicemistrzyń Polski skład już prawie skompletował, wydaje się, że będzie jeszcze mocniejszy niż w tym zakończonym. Doszły między innymi -  Alisha Glass, amerykańska rozgrywająca, Corina Ssuschke, niemiecka środkowa, Małgorzata Kożuch, niemiecka atakująca z polskim rodowodem, Maja Tokarska, młoda środkowa. - Liga pokaże jak wszystko się potoczy. Czy będzie jeszcze bardziej ciekawa, mocniejsza. Jedno jest pewne, widać, że PlusLiga Kobiet staje się z roku na rok coraz bardziej atrakcyjna dla coraz większych gwiazd, a to chyba dobrze. Ważne jest, aby klub miał zabezpieczony budżet, jak jest wiarygodny – każdy chce w nim grać – dodaje dwukrotna mistrzyni Europy.


  • 3
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0