SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Fot. Piotr Sumara, 26 czerwca 2021

Polska - Czechy 3:1 w meczu reprezentacji U16

Sobota była pracowitym dniem kadry U16, która w Proszowicach pod wodzą trenera Artura Wójcika przygotowuje się do lipcowych mistrzostw Europy. Najpierw odbył się wspólny trening z rówieśniczkami z Czech, a następnie rozegrano zwycięski, oficjalny mecz.

Polska - Czechy 3:1 (25:23, 25:19, 18:25, 25:20)

Polska: Kinga Jucha, Zofia Brzoza, Antonina Serafinowska, Oliwia Jaroń, Anna Fiedorowicz, Zofia Sobanty, Martyna Witczak (L) - Nadia Sinda (L)

– Przygotowujemy się do mistrzostw Europy. Mecz zaczął wymieniony wyżej skład, a następnie daliśmy pograć wszystkim zawodnikom. Cała kadra miała okazję zaprezentować swoje umiejętności. Drużyna zagrała bardzo fajnie, była ogromnie zmobilizowana, zrealizowała w całości założenia taktyczne – powiedział trener kadry U16, Artur Wójcik.

Ekipa wyjedzie z Proszowic 29 czerwca, a 2 lipca spotka się na kolejnym zgrupowaniu w Krośnie. Przyjedzie 14 zawodniczek.

Mistrzostwa Europy U16 rozegrane zostaną od 10 do 18 lipca na Węgrzech i Słowacji. Pierwszymi rywalkami polskich siatkarek będą Turczynki, z którymi zagrają 10 lipca. Następnie w grupie spotkają się kolejno z Rosją, Węgrami, Belgią i Czechami. W drugiej zagrają; Słowacja (gospodarz), Włochy, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Chorwacja. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału.

Z Krosna na Węgry polski zespół wyjedzie 8 lipca. Awans na ME U16 reprezentacja Polski wywalczyła w maju na turnieju kwalifikacyjnym w Wałbrzychu.

  • 12
  • 1
  • 18
  • 0
  • 0