SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 12 stycznia 2011

Dwa polskie zespoły - Bank BPS Fakro Muszyna i BKS Aluprof Bielsko-Biała - awansowały do fazy play off Ligi Mistrzyń.

Dwa polskie zespoły - Bank BPS Fakro Muszyna i BKS Aluprof Bielsko-Biała - awansowały do fazy play off Ligi Mistrzyń. Odpadła z rywalizacji Organika Budowlani Łódź. Zespół ten zajął czwarte miejsce w grupie D, ale ma jeszcze szanse na udział w Pucharze CEV. Ostateczne decyzje poznamy w piątek po południu, kiedy odbędzie się losowanie fazy play off i zapadną decyzje kto będzie organizatorem turnieju Final Four. Gospodarz tych zawodów automatycznie znajdzie się w gronie czterech najlepszych drużyn kontynentu. Pozostała dwunastka będzie walczyć o awans do tego grona.

W fazie grupowej zanotowaliśmy pierwszą wielką sensację. Odpadła z rywalizacji Norda Foppapedretti Bergamo, triumfatorka dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzyń. Wicemistrz Polski Bank BPS Fakro awansował do play off z drugiego miejsca w grupie A. Został tylko wyprzedzony przez triumfatora VakifGunesTTelekom Stambuł, w którego barwach gra Małgorzata Glinka-Mogentale. Mistrz kraju BKS Aluprof Bielsko-Biała awansował z trzeciego miejsca, podobnie jak VK Modranska Prostejov. Z kolei trzecie w grupie A Zariecze Odincowo zastąpi w gronie czołowych drużyn kontynentu gospodarza Final Four.

- Start polskich drużyn w fazie grupowej Ligi Mistrzyń należy ocenić pozytywnie i ze względu na wynik, i ze względu na zaprezentowaną grę. Mistrz i wicemistrz kraju znalazł się w szerokiej europejskiej elicie. Teraz dobrze byłoby, żeby zrobić choć jeden krok w kierunku ścisłej czołówki. Muszynianka i Aluprof nie muszą wstydzić się swojej gry. Wypadły pozytywnie na tle lig włoskiej czy rosyjskiej. Aktualnie najsilniejsze zespoły ma Turcja. Takie drużyny jak Fenerbahce czy VakifGunes mają składy światowych gwiazd - uważa były trener męskiej reprezentacji Ireneusz Mazur. W Fenerbahce gra Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Bank BPS Fakro Muszyna we własnej hali prowadził z Zarieczem Odincowo 2:0 i przegrał 2:3. W Rosji było odwrotnie. Cenne zwycięstwo dało drużynie trenera Bogdana Serwińskiego awans. - Takie wahnięcia formy są spowodowane m.in. zbyt krótkim okresem przygotowań. Zawodniczki czołowych klubów grały w reprezentacjach wielu krajów. Jest siła wyższa, że w przygotowaniach klubowych wzięły udział w ostatniej chwili - powiedział Ireneusz Mazur.
 
Bezpośredni awans uzyskały:
grupa A
VakifGunesTTelekom Stambuł
Bank BPS Fakro Muszyna
 
grupa B
FenerbahceAcibadem Stambuł
Dynamo Moskwa
 
grupa C
Eczacibasi VitrA Stambuł
Voléro Zurych
 
grupa D
MC-Carnaghi Villa Cortese
RC Cannes
 
grupa E
Rabita Baku
Scavolini Pesaro

  • 1
  • 1
  • 4
  • 1
  • 0