SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 16 czerwca 2020

AKTUALIZACJA: Gdzie się podziały nasze kadry?

Czerwiec to intensywny czas nie tylko dla reprezentacji seniorskich, ale także kadr młodzieżowych, które w różnych lokalizacjach Polski szlifują swoją formę. Wczoraj CEV podjęła decyzję o odwołaniu kwalifikacji do mistrzostw Europy różnych kategorii wiekowych.  

Polska Siatkówka może pochwalić się aż sześcioma młodzieżowymi reprezentacjami. W najmłodszych kategoriach wiekowych biało-czerwone barwy reprezentują minikadeci i minikadetki, którzy swoje przygotowania rozpoczną dopiero w sierpniu. Starsi wiekiem juniorzy młodsi i juniorki młodsze (dawniej kadet i kadetka) oraz juniorzy i juniorki szykują się do mistrzostw Europy stosownych dla swojej kategorii wiekowej.

Do poniedziałku pewni awansu do czempionatu byli tylko juniorzy młodsi. Pozostałe reprezentacje walczyły o kwalifikację na turnieje. Pierwotnie zaplanowane były turnieje eliminacyjne, które jednak zostały wstrzymane przez panującą pandemię COVID-19. W poniedziałek 15 czerwca, CEV potwierdziła nasze nieoficjalne informacje - zrezygnowano z rozegrania dodatkowych turniejów i w takim wypadku, na podstawie miejsca w rankingu, w mistrzostwach poza juniorami młodszymi zobaczymy także reprezentacje juniorek i juniorów.  

Decyzję CEV można przeczytać tutaj

Reprezentacja Polski juniorów (U20)

W dniach 20-29 czerwca część zawodników dołączy do reprezentacji juniorów młodszych prowadzonej przez Michała Bąkiewicza i wspólnie z nią będzie trenować w Spale. Kolejne zgrupowanie, tym razem w pełnym składzie odbędzie się w dniach 9-22 lipca w tym samym obiekcie.

Reprezentacja Polski U20 przygotowuje się do CEV Mistrzostw Europy U20. W rankingu europejskim zajmuje 2.miejsce, więc do czempionatu awansowała bez najmniejszych problemów. ME mają odbyć się w dniach 28 sierpnia – 5 września w Czechach.

Reprezentacja Polski juniorek (U19)

Reprezentacja Polski juniorek pod wodzą Wiesława Popika od 1 czerwca przebywa w miejscowości Dudki na Mazurach. Pierwsza część zgrupowania zakończy się 21 czerwca. Następnie nasze młode reprezentantki spotkają się w Szczyrku. Ta część zgrupowania rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 16 lipca.

Reprezentacja Polski U19 docelowo przygotowuje się do CEV Mistrzostw Europy U19, na które awansowała z rankingu (10.miejsce). Czempionat miałby odbyć się w dniach 22-30 sierpnia w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji.

Reprezentacja Polski juniorów młodszych (U18)

Reprezentacja Polski juniorów młodszych prowadzona przez Michała Bąkiewicza do 17 czerwca trenuje w Zakopanem. W drugiej części zgrupowania zaplanowanej od 20 do 29 czerwca nasi młodzi siatkarze przenoszą się do COS Spała, gdzie dołączy do nich część zawodników reprezentacji juniorów.

Reprezentacja Polski U18 przygotowuje się do CEV Mistrzostw Europy U18, które początkowo planowane były w dniach 10-19 lipca 2020 we Włoszech i Grecji. Decyzja o utrzymaniu lub zmianie terminu zostanie podjęta 15 czerwca. Kadra juniorów młodszych w zwiazku z dobrym występie w EEVZIE jest pewna udziału w turnieju. 

Reprezentacja Polski juniorek młodszych (U17)

Reprezentacja Polski juniorek młodszych pod wodzą Andrzeja Pecia do 25 czerwca trenuje w Szczyrku. Druga część zgrupowania zaplanowana jest od 28 czerwca do 11 lipca w Cetniewie.

Reprezentacja Polski U17 przygotowywała się do kwalifikacji do CEV Mistrzostw Europy U17, niestety z powodu pandemii zostały one odwołane. Miejsce w rankingu nie zagwarantowało w tym momencie naszym juniorkom młodszym możliwości gry w czempionacie. Jeśli jednak swojego udziału w turnieju nie potwierdzą dwie spośród wyżej rozmieszczonych drużyn - Polki wystąpią w ME.  

Reprezentacja Polski minikadetów (U16)

Reprezentacja Polski młodzików prowadzona przez Konrada Copa zbierze się dopiero w sierpniu i będzie przygotowywać się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) zaplanowanych na końcówkę roku. Wygrana w EEVZIE gwarantuje udział w przyszłorocznym czempionacie Starego Kontynentu,

Reprezentacja Polski minikadetek (U15)

Reprezentacja Polski młodziczek trenowana przez Artura Wójcika spotka się w sierpniu. Podobnie jak u młodzików, tak i w tym przypadku imprezą docelową są mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA), odbywające się w ostatnich miesiącach roku. Wygrana w EEVZIE gwarantuje awans do przyszłorocznego czempionatu Starego Kontynentu.

pasek PZPS 2020 1

  • 3
  • 0
  • 71
  • 0
  • 0