SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mariusz Szyszko, 23 listopada 2019

EEVZA: Polska - Gruzja 3:0

W ostatnim meczu grupowym wschodnioeuropejskich eliminacji do mistrzostw Europy U-18 Polacy wygrali z reprezentantami Gruzji 3:0 (25:14, 25:11, 25:10). Jutro o 16.00 naszego czasu nasi młodzi siatkarze zagrają w finale o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Polscy siatkarze rozpoczęli mecz w leniwym tempie, Zespół z Gruzji nie dysponuje zawodnikami o wybitnych warunkach fizycznych i  już podczas rozgrzewki widać było ogromną różnicę na korzyść naszych reprezentantów. Trener Bąkiewicz wysłał na boisko swoją podstawową szóstkę i libero Maksyma Kędzierskiego, którzy punkt po punkcie budowali przewagę. Przy wyniku 16:8 na boisku pojawili się pierwsi zmiennicy: rozgrywający Kacper Pakos i atakujący Tytus Nowik. Gruzini zablokowali nasz atak przy stanie 20:11. Po kolejnych straconych trzech punktach trener Bąkiewicz poprosił o przerwę. Trzydzieści sekund pauzy dało siatkarzom impuls do zakończenia seta, co uczynili w jednym ustawieniu przy zagrywce Tytusa Nowika.

W drugim secie na boisku pojawili się kolejni zawodnicy z ławki rezerwowej Nie. zmieniło to sytuacji na boisku. Wręcz przeciwnie. Druga partia trwała niespełna kwadrans i zakończyła się pewnym zwycięstwem naszej reprezentacji.

Trzecią i ostatnią odsłonę tego rekordowo krótkiego spotkania rozpoczęła seria pięciu punktów zdobytych w pierwszym ustawieniu. Gruzini mieli problemy we wszystkich elementach siatkarskiego wyszkolenia. Polacy zakończyli ten mecz bez historii atakiem Piotra Śliwki.

Polska: Gaweł, Szymendera, Ratajewski, Olszewski, Kubicki, Nowak, Kędzierski (L) oraz Nowik, Pakos, Pacholski, Śliwka, Szafrański, Peryt

Trener: Michał Bąkiewicz

Statystyki: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=37669

  • 13
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0