SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 16 stycznia 2011

Pierwsze decyzje w PlusLidze już zapadły. PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów, Tytan AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechnika Warszawska i Delecta Bydgoszcz będą grać w drugiej części sezonu o miejsca 1-6

Pierwsze decyzje w PlusLidze już zapadły. PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów, Tytan AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechnika Warszawska i Delecta Bydgoszcz będą grać w drugiej części sezonu o miejsca 1-6. Z walki o mistrzostwo Polski wyeliminowane zostały Jastrzębski Węgiel, Fart Kielce, Pamapol Wielton Weluń i Indykpol AZS UWM Olsztyn. Wymieniona czwórka będzie walczyć o utrzymanie się w ekstraklasie.

Do końca pierwszej części sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Pod koniec stycznia odbędzie się również finałowy turniej o Puchar Polski. Przypomnijmy, że pierwsze mecze PlusLigi w tym sezonie rozegrano 22 października. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 1 maja. Rywalizacja została podzielona na trzy części. Pierwsza - faza zasadnicza - zakończy się 26 stycznia. 29 stycznia rozpocznie się druga faza PlusLigi z podziałem na zespoły z miejsc 1-6 i 7-10.  zu

- Jestem pod wrażeniem gry Asseco Resovii Rzeszów w sobotnim meczu z Tytanem AZS-em Częstochowa. Mówi się czasem, że są takie dni w których wszystko nam wychodzi. Tak było w przypadku rzeszowskiej drużyny. Gra była zbliżona do ideału. Widzieliśmy granie absolutne. Nie dali rywalom wykonać jakiegokolwiek ruchu. Częstochowianie zostali ubezwłasnowolnieni w poczynaniach zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Jeżeli zespół trenera Ljubo Travicy utrzyma taki poziom formy, to walka za tydzień o Puchar Polski, a następnie w o mistrzostwo kraju może być bardzo interesująca, a PGE Skra Bełchatów nie musi z niej wyjść wcale zwycięsko - powiedział szef pionu szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

W piątek odbyło się losowanie fazy play off Ligi Mistrzów oraz pozostałych europejskich pucharów. Według Włodzimierza Sadalskiego "fortuna sprzyjała polskim zespołom." Jastrzębski Węgiel trafił na niemiecki Generali Unterhaching, a w przypadku pokonania tej przeszkody zmierzy się z lepszym w parze Budvanska Rivijera Budva - Noliko Maaseik. Z kolei PGE Skra Bełchatów w I rundzie spotka się z Knack Randstad. Ewentualnym kolejnym rywalem byłby ACH Volley Bled lub Zenit Kazań. - Możliwy jest udział dwóch polskich zespołów w Final Four Ligi Mistrzów. Belgowie w rozgrywkach pucharowych regularnie zaliczają się do czołówki. Skra wygrywała już z Knack Randstad i absolutnie zespół ten jest w jej zasięgu. Najbardziej groźnie wygląda Zenit z dwoma amerykańskimi mistrzami olimpijskimi w składzie. Ale nie wybiegajmy daleko w przyszłość. Niech najpierw mistrz Rosji wyeliminuje Słoweńców - zakończył Włodzimierz Sadalski.

Wyniki losowania play off Ligi Mistrzów:
Bre Banca Lannutti Cuneo - Lokomotiw Biełgorod
Tours VB - Dynamo Moskwa

Knack Randstad Roeselare - PGE Skra Bełchatów
ACH Volley Bled - Zenit Kazań

Generali Unterhaching - Jastrzębski Wegiel
Budvanska Rivijera Budva - Noliko Maaseik

Mecze I rundy play off zostały zaplanowane na 1-3 lutego oraz 8-10 lutego. Turniej Final Four LM rozegrany zostanie 26-27 marca w Bolzano, a jego gospodarzem będzie obrońca trofeum Trentino BeltClic.

  • 1
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0