SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 5 kwietnia 2012

Reprezentacja Polski juniorów ma zapewniony udział w mistrzostwach Europy. Juniorki muszą przejść przez kwalifikacje. W tym tygodniu rozegrają sparingi na Słowacji.

Juniorzy mają za sobą sparingowe mecze z Czechami. Reprezentacja Polski nie musi brać udziału w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, gdyż razem z Danią będzie współgospodarzem turnieju, a mecze rozegrane zostaną w Randers i Gdyni od 25 sierpnia do 2 września.

Juniorki muszą przejść przez eliminacje, a najlepsze zespoły kontynentu walczyć będą o medale w Ankarze od 18 do 26 sierpnia. W czwartek 12-osobowa ekipa polskich siatkarek udała się do słowackiego Bardejova, gdzie rozegra trzy mecze z reprezentacją tego kraju.

- Nie wiem ile będzie spotkań oficjalnych, a ile treningowych. O tym zadecydują gospodarze – powiedział trener polskiego zespołu Andrzej Peć. Do kraju polskie juniorki wrócą w sobotę po południu.

Trener Andrzej Peć zabrał na mecze ze Słowacją 12 zawodniczek, które zagrają w kwalifikacjach do mistrzostw Europy w białoruskim Mohylewie od 11 do 15 kwietnia. Rywalkami podopiecznych trenera Andrzeja Pecia będą zespoły Białorusi, Francji, Litwy, Łotwy i Niemiec. Zwycięzca awansuje do finałowego turnieju w Ankarze, drugi i trzeci zespół będzie szukać swojej kolejnej szansy w lipcu w barażach.

Reprezentacja Polski na sparingowe mecze ze Słowacją i kwalifikacje mistrzostw Europy w Mohylewie – rozgrywające: Natalia Gajewska, Ewelina Tobiasz; atakujące: Patrycja Flakus, Iga Chojnacja; środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Janicka, Karolina Szymańska; przyjmujące: Aleksandra Wójcik, Paulina Głaz, Natalia Struzik, Julia Twardowska; libero: Anna Korabiec.

  • 1
  • 0
  • 53
  • 1
  • 3