SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 2 marca 2023

Wojciech Szczucki otrzymał nominację na stanowisko trenera Kadry Polski Siatkarskich Ośrodków Szkolnych chłopców z rocznika 2011

- Siatkówka to moja pasja od lat. Mogę powiedzieć, że całe moje życie obracało się wokół tego sportu – powiedział Wojciech Szczucki, który został trenerem kadry narodowej chłopców Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rocznika 2011 i młodszych.

Przygodę z siatkówką Wojciech Szczucki (rocznik 1974) rozpoczynał w MKS Opole Lubelskie, następnie grał w AZS AWF Warszawa. Przez kilka sezonów prowadził II-ligową Legię Warszawa oraz zespoły Młodej Ligi – AZS Częstochowa i AZS Politechnika Warszawska.

Jednak nazwisko nowego trenera kadry narodowej chłopców z rocznika 2011 związane jest przede wszystkim z KS Metro Warszawa, w którym pracą szkoleniową zajmuje się od 28 lat. Jego wychowankowie zdobyli wiele medali we wszystkich kategoriach młodzieżowych krajowych czempionatów. Były też sukcesy w mini siatkówce.

Lista siatkarskich znakomitości, które trenowały pod  okiem Wojciecha Szczuckiego, jest imponująca. Zbigniew Bartman, Karol Kłos, Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona są najlepszym świadectwem trenerskiego warsztatu Wojciecha Szczuckiego.

- Moim najważniejszym zadaniem będzie wyszukiwanie i selekcja utalentowanych, perspektywicznych zawodników, którzy z czasem trafiliby do kadry narodowej seniorów – takie jest trenerskie credo Wojciecha Szczuckiego.

Od piątku do niedzieli rozegrane zostaną cztery półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Gospodarzem jednego z nich będzie KS Metro Warszawa, a trzech pozostałych AT Jastrzębski Węgiel, AKS V LO Rzeszów i ENEA Energetyk Poznań.

W stolicy w hali przy ulicy Hirszfelda 11, poza gospodarzami, zobaczymy jeszcze VitaSun MKS Będzin, UMKS MOS Wola Warszawa i Eco-Team AZS Stielzle Częstochowa.

 

 

 

  • 8
  • 2
  • 13
  • 0
  • 2