SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, PKOL, fot. Tomasz Piechal, 11 stycznia 2023

Siatkarze nagrodzeni podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej

W grudniu Polski Komitet Olimpijski ogłosił laureatów Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego za rok 2022. Drużyną Roku wybrano reprezentację Polski w siatkówce mężczyzn. Nagrodę w imieniu zespołu odebrał podczas uroczystego Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Sebastian Świderski.

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej, którego gościem honorowym był Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda wraz z małżonką odbyło się we wtorek w Warszawskim Centrum Expo XXI. Uczestniczyli w nim członkowie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i zarządu PKOl, przedstawiciele związków sportowych, sportowcy, trenerzy, sponsorzy i partnerzy PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. W tak zacnym gronie wręczano m.in. Wielkie Honorowe Nagrody Sportowe PKOl im. Piotra Nurowskiego. Jest to ustanowione w 2009 roku wyróżnienie honorujące największe osiągnięcia sportowe danego roku przyznawane w trzech kategoriach: zawodnik, trener, drużyna. Po raz czwarty w historii Drużyną Roku wybrano reprezentację Polski w piłce siatkowej mężczyzn, wcześniej doceniano ich osiągnięcia w 2011, 2014 i 2018 roku. W imieniu wicemistrzów świata i liderów rankingu FIVB to wyjątkowe wyróżnienie odebrał prezes PZPS Sebastian Świderski.

Chciałbym podziękować za tak wspaniałą nagrodę zdobytą przez naszych siatkarzy już po raz czwarty, ale zapewniam, że będziemy chcieli sięgnąć i po następne. Wierzę, że za rok i za dwa – po igrzyskach olimpijskich też się tutaj spotkamy i będziemy świętować pierwszy od wielu, wielu lat medal olimpijski – mówił ze sceny Sebastian Świderski. – Cieszymy się bardzo, bo jest to uhonorowanie całej Polskiej Siatkówki. Tutaj, dziś otrzymaliśmy nagrodę dla reprezentacji mężczyzn, natomiast ja dedykuję ją wszystkim ludziom zaangażowanym w polski sport, w polską siatkówkę. Począwszy od tych, którzy uczą dzieci gry, zasad, sportowej rywalizacji, a skończywszy na trenerach reprezentacji, sztabie szkoleniowym, na wszystkich zaangażowanych w Polską Siatkówką. To jest Wasza nagroda! Bardzo Wam dziękuję! – podkreślał prezes PZPS.

Nagrodę Sportowca Roku otrzymali brązowy medalista olimpijski z Pekinu – Dawid Kubacki oraz Paweł Fajdek, który w 2022 roku po raz piąty z rzędu zdobył mistrzostwo świata. Dodatkowo kapituła zdecydowała się przyznać nagrodę specjalną naszej najlepszej tenisistce Idze Świątek. Kapituła nagrodziła również dwóch trenerów Aleksandra Wojciechowskiego – trenera wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn, która sięgnęła po mistrzostwo świata (to piąty tytuł tego trenera) oraz Tomasza Kryka – trenera kajakowej kadry kobiet. Jego podopieczne w 2022 roku wywalczyły dwa razy mistrzostwo świata oraz trzy razy mistrzostwo Europy – licząc jedynie konkurencje olimpijskie.

Polski Komitet Olimpijski witając Nowy Rok 2023, podziękował jednocześnie wszystkim zaangażowanym w jego działalność w roku minionym: Sponsorom i Partnerom za wspieranie działalności komitetu i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, Polskim Związkom Sportowym za osiągnięte sukcesy oraz całej Polskiej Rodzinie Olimpijskiej za pracę dla dobra polskiego sportu i krzewienia idei olimpijskiej w naszym kraju.  

Zwyczajem noworocznych spotkań jest również złożenie przez kierownictwo PKOl podziękowań i symbolicznych statuetek tym Polskim Związkom Sportowym, których zawodnicy w minionym roku osiągnęli największe sukcesy w rywalizacji międzynarodowej. W tym gronie nie zabrakło oczywiście reprezentowanego przez prezesa Sebastiana Świderskiego Polskiego Żwiązku Piłki Siatkowej.

Więcej informacji o noworocznym spotkaniu dostępnych jest na stronie PKOL.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 3
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0