SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.CEV, 21 grudnia 2021

Reprezentant tygodnia: Bartosz Kurek

Było kilku kandydatów do tytułu Reprezentant Tygodnia z czego można się tylko cieszyć. Nasi wyróżniali się zarówno w kraju jak i na boiskach zagranicznych. Ale "Cesarz" jest tylko jeden. Tytuł ten przyznajemy Bartoszowi Kurkowi, który ze swoim zespołem sięgnął po Puchar Cesarza.

1. Bartosz Kurek (Wolf Dogs Nagoja) – Reprezentant Tygodnia

Bartosz Kurek poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Zdobył 34 pkt. Jest on drugim w historii Polakiem, który sięgnął po Puchar Cesarza. W 2017 roku to trofeum uzyskał w barwach Panasonic Panthers Michał Kubiak.

2. Wilfredo Leon (Sir Safety Conad Perugia)

Wilfredo Leon swoim znakomitym występem w "meczu na szczycie" włoskiej ekstraklasy zasłużył w tym tygodniu na najwyższą lokatę. Ale jest, niestety, ona tylko jedna więc naszego reprezentanta plasujemy na drugim miejscu. Przypomnijmy tylko, że poprowadził on swój zespół do zwycięstwa nad bardzo mocnym rywalem Cucine Lube Civitanova. Zdobył on 27 pkt. Świetnie grał w ataku i przyjęciu.

3-6.Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kwolek (Projekt Warszawa, Kamil Semeniuk (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

W tym tygodniu postanowiliśmy nie przyznawać samodzielnego trzeciego miejsca. Statuetkami MVP wyróżnionych zostało czterech reprezentantów kraju, każdy z nich w meczach PlusLigi miał dobre i bardzo dobre chwile. Imponowali przede wszystkim wszechstronnością, punktowali zarówno w ataku jak i bloku i na zagrywce. Brawo kadra.

 

 

 

  • 10
  • 1
  • 8
  • 0
  • 1