SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 12 stycznia 2021

Reprezentantka Tygodnia: Malwina Smarzek

W TAURON Lidze w ostatnich dniach zostały rozegrane zaledwie cztery mecze, jednak my nie zapomnieliśmy sprawdzić co słychać u naszych kadrowiczek za granicą. Jak można przypuszczać radzą sobie znakomicie i to właśnie one znalazły się na topowych miejscach w rankingu. Tytuł Reprezentantki Tygodnia trafił w ręce Malwiny Smarzek.

1. Malwina Smarzek w meczach przeciwko VBC E’ Più Casalmaggiore oraz Bosca San Bernardo Cuneo

Nasz ranking w pełni zasłużenie otwiera Malwina Smarzek, która ma za sobą dwa znakomite spotkania w Serie A. Atakująca reprezentacji Polski zagrała rewelacyjnie przeciwko VBC E’ Più Casalmaggiore i Bosca San Bernardo Cuneo zdobywając łącznie 43 punkty. W obydwu starciach nasza kadrowiczka atakowała ze skutecznością 45%, dobrze spisując się w bloku i polu serwisowym. Zwłaszcza przeciwko Casalmaggiore Malwina Smarzek umiejętnie zatrzymywała na siatce rywalki, notując na swoim koncie 5 skutecznych bloków.

Statystyki Malwiny Smarzek (Igor Gorgonzola Novara) przeciwko:

VBC E’ Più Casalmaggiore: 24 punkty, 45% skuteczności w ataku, 5 punktowych bloków, 1 punktowa zagrywka

Bosca San Bernardo Cuneo: 19 punktów, 45% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 1 punktowa zagrywka

20070a

2. Joanna Wołosz w meczu przeciwko Il Bisonte Firenze

Do znakomitej dyspozycji przyzwyczaiła nas już Joanna Wołosz, która w starciu z drużyną z Florencji świetnie rozdzielała piłki swoim koleżankom. Polska rozgrywająca jest prawdziwym kreatorem gry ekipy Imoco Volley, a siatkarscy eksperci wypowiadają się o naszej siatkarce w samych superlatywach. W ostatnim spotkaniu Joanna Wołosz punktowała czterokrotnie posyłając 2 punktowe zagrywki i 2 punktowe bloki. Jej znakomita gra nie została niezauważona, a biało-czerwona kadrowiczka odebrała statuetkę MVP.

Statystyki Joanny Wołosz (Imoco Volley Conegliano) przeciwko Il Bisonte Firenze: 4 punkty, 2 punktowe bloki, 2 punktowe zagrywki, nagroda MVP.

3. Iga Wasilewska w meczu przeciwko BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Świetny występ ma za sobą też Iga Wasilewska, która bardzo dobrze zaprezentowała się przeciwko drużynie z Bielska-Białej. Nominalna środkowa tym razem zagrała na pozycji przyjmującej i dzielnie udźwignęła nowe zadania. W całym spotkaniu punktowała 18 razy, zapisując w swoim dorobku m.in.: punktową zagrywkę i 4 „oczka” wywalczone w bloku. Bielszczanki posłały w jej kierunku 19 serwisów. Za całe starcie Iga Wasilewska otrzymała nagrodę MVP.

Statystyki Igi Wasilewskiej (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko BKS BOSTIK Bielsko-Biała: 18 punktów, 19 odbiorów zagrywki, 32% dokładności przyjęcia, 16% przyjęcia perfekcyjnego, 37% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka, nagroda MVP.

Do odnotowania: Dobrą grą w ostatnich dniach popisała się Anna Stencel, która w spotkaniu przeciwko Jokerowi Świecie zdobyła 11 punktów. Środkowa Developresu SkyRes Rzeszów skończyła 8 z 15 skierowanych do niej piłek, posłała dwie punktowe zagrywki i postawiła jeden spełniony blok.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 2
  • 2
  • 12
  • 0
  • 0