SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

foto i tekst: Artur Sierzchuła, 24 września 2020

Polska U16 druga w Pucharze Burmistrza Woli

W dniach od 16 do 20 września w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się zgrupowanie siatkarskiej kadry Polski U16, przygotowującej się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), które odbędą się w grudniu w Moskwie.

15 młodych siatkarzy pod okiem trenerów Konrada Copa, Artura Sierzchuły i Kacpra Goździkiewicza przez trzy dni trenowało, a następnie rozegrało w Nowym Dworze Mazowieckim turniej kontrolny o Puchar Burmistrza Woli 2020. W zawodach wystąpiło łącznie sześć zespołów – kadra Polski U16, Chemik Bydgoszcz I i II, Czarni Radom oraz MOS Wola Warszawa.

W inauguracyjnym spotkaniu z drużyną MOS Wola Warszawa II siatkarze reprezentacji Polski ulegli 3:0 (25:22, 25:22,25:23). Jak się później okazało była to jedyna porażka na tym turnieju. W kolejnych spotkaniach było już widać większe zrozumienie w działaniach boiskowych, co wpłynęło na korzystne

Wyniki Kadry Polski U16 w rywalizacji o Puchar Burmistrza Woli 2020:

Kadra Polski  - Chemik Bydgoszcz II        3:0 (25:19,25:20,25:17)
Kadra Polski  - Czarni Radom                   2:1 (25:16, 25:23, 16:25)
Kadra Polski  - Chemik Bydgoszcz I         3:0 (25:17,25:14,25:17)
Kadra Polski  - MOS Wola Warszawa I   2:1 (25:10,25:22,19:25)

Ostatecznie Kadra Polski zajęła w turnieju drugie miejsce za drużyną Czarnych Radom, a najlepszym zawodnikiem reprezentacji wybrany został Maciej Pacholski.

 „Zwycięstwo w turnieju było blisko, lecz nie o to nam tutaj chodziło. Praca jaką wykonali zawodnicy ma się przysłużyć w grach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w grudniu. Natomiast na pochwałę zasługuje jakość pracy i zaangażowanie  jakim nasi młodzi zawodnicy wykazali się w trakcie tego zgrupowania” – powiedział po turnieju Konrad Cop, trener reprezentacji U16.

19668c 1

Kolejne zgrupowanie zaplanowano w dniach 4-8.12.2020 w Zakopanem, a zwieńczone zostanie ono grami kontrolnymi 9-11.12.2020 z reprezentacją Czech na ich terenie w Mikulovie.

Uczestnicy zgrupowania w Nowym Dworze Mazowieckim i turnieju w Warszawie:

  1. Szpernalowski Mateusz - Anbud MKS Będzin/SMS Spała
  2. Chmura Jakub - Anbud MKS Będzin/SMS Spała
  3. Rudowski Mateusz - Sparta Kraków
  4. Pacholski Maciej - MKS Bzura Ozorków/SMS Spała
  5. Skórzyński Mikołaj - Sparta Kraków
  6. Raczek Mikołaj - KS Metro Warszawa
  7. Nackowski Bartosz - Chełmiec Wałbrzych
  8. Niemiec Michał - KS Metro Warszawa
  9. Marciniak Kacper - KS Jastrzębski Węgiel
  10. Dróżdż Stanisław - KS Metro Warszawa/SMS Spała
  11. Gołębiowski Wiktor - KS Jastrzębski Węgiel/SMS Spała
  12. Przybyłek Wiktor - MUKS Jantar Kalisz/SMS Spała
  13. Urbańczyk Kamil - Aluron CMC Warta Zawiercie/SMS Spała
  14. Popiwczak Filip - Ikar Legnica
  15. Wacławik Szymon - AKS Resovia Rzeszów

Sztab szkoleniowy:
Konrad Cop (I trener)
Artur Sierzchuła (II trener)
Kacper Osuch (asystent trenera)
Adam Mazurkiewicz (trener przygotowania motorycznego)
Kacper Goździkiewicz (asystent trenera/statystyk)
Przemysław Rosiński (fizjoterapeuta)
Jacek Sitarek (kierownik kadry)

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 1
  • 0
  • 21
  • 0
  • 0