SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, https://zenit-kazan.com, 23 maja 2020

Zenit Kazań już trenuje. Bednorz dołączy pod koniec lipca

Na początku tygodnia przeprowadzono testy na koronawisrusa wśród zawodników, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu. Ich wyniki były negatywne. Dziś zdesynfekowano ręce, zmierzono gorączkę, założono maseczki i można było trenować. Siatkarze Zenitu Kazań pod kierownictwem Władimira Alekny przystąpili do zajęć. Nie było wśród nich zagranicznych graczy - Francuza Earvina N'Gapetha i naszego reprezentanta Bartosza Bednorza.

- Będziemy spokojnie pracować cztery razy w tygodniu - powiedział trener od przygotowania fizycznego Siergiej Aleksiejew. - Po tylu tygodniach spędzonych w domu na początku potrenujemy tylko na powietrzu.

Przypomnijmy, że rozgrywki Superligi zostały przerwane 20 marca. Tytuł mistrza Rosji przyznano zespołowi Fabiana Drzyzgi Lokomotiwowi Nowosybirsk, który był najlepszy w fazie zasadniczej. Dziesięć dni później w Rosji w związku z pandemią koronawirusa wprowadzono ograniczenia m.in. samoizolację. Zawodnicy mieli zajęcia w warunkach domowych, co zdaniem trenera Alekno "było niedostateczne." 15 maja władze Tatarstanu poluzowały obostrzenia związane z pandemią i najsłynniejszy zespół świata ostatnich lat mógł rozpocząć treningi. Do drużyny dołączył m.in. mistrz olimpijski z Londynu 35-letni Aleksander Wołkow - nowy środkowy zespołu.

– Po okresie kwarantanny mogliśmy zebrać zawodników. Z taką sytuacją, z taką przerwą nie spotkałem się wcześniej i bałem się tego. Cieszę się, że znów możemy pracować - powiedział Władimir Alekno. Zespół tak porenuje do końca czerwca. Później zawodnicy będą mieli wakacje. Ponownie spotkają się 20 lipca i rozpoczną przygotowania do sezonu.

Bartosz Bednorz i Earvin N’Gapeth dołączą do drużyny pod koniec lipca. Reprezentant Polski znalazł się w gronie dziewiętnastu zawodników, którzy wezmą udział od 1 do 13 czerwca w zgrupowaniu kadry w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale..

  • 5
  • 1
  • 19
  • 0
  • 0