SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 10 sierpnia 2020

Plaża Open w Cieszynie

Wicemistrzyni Europy Katarzyna Kociołek i Melania Marcinowska przegrały w Cieszynie z Michaelą Kubickovą i Michalą Kvapilovą (Czechy) 0:2 (16:21, 11:21) w .finałowym meczu turnieju Plaża Open.

Polska para toczyła wyrównaną walkę z rywalkami tylko w pierwszym secie. Prowadziła nawet 10:7, ale w drugiej części partii inicjatywę przejęły Czeszki. Na początku drugiego seta biało-czerwone dotrzymywały kroku do stanu 8:8, ale później dominowały już siatkarki z Czech.

W Cieszynie nie grała partnerka Katarzyny Kociołek - Kinga Wojtasik. - Odnowiła się stara dolegliwość pleców. To nic groźnego, ale zdecydowałam się na dwa-trzy tygodnie odpoczynku, żeby wyleczyć się do końca. W tym roku nie ma wielkich imprez jest więc okazja, żeby bardziej zająć się własnym zdrowiem - powiedziała Kinga Wojtasik.

W turnieju mężczyzn Plaży Open w Cieszynie triumfowali Jarosław Lech i Michał Korycki, którzy pokonali  Michała Kądziołę i Wiktora Mielczarka 2:1 (18:21, 21:19,15:10).

Tegoroczny cykl Plaża Open składa się z czterech turniejów. W pierwszym, który odbył się w Kołobrzegu, triumfowali Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Do Cieszyna turniej z cyklu Plaża Open powrócił po sześciu latach. Trzecim przystankiem i bardzo interesującą, nową miejscowością na mapie Plaży Open będą Myślenice w dniach 15-16 sierpnia, z kolei finałowe zmagania odbędą się na urokliwym kąpielisku „Dojlidy” w Białymstoku, w dniach 22-23 sierpnia.

Plaża Open nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie PKN ORLEN, który po raz trzeci z rzędu został Sponsorem Strategicznym Plaży Open. Współpraca Plaży Open oraz PKN ORLEN od lat układa się pomyślnie. Jednym z zadań, które realizuje Sponsor Strategiczny Plaży Open jest wsparcie polskiego sportu, w tym oczywiście siatkówki, zarówno halowej, jak i tej w plażowym wydaniu.

  • 6
  • 1
  • 52
  • 0
  • 0