SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

30 maja 2019

Magdalena Saad i Dorota Strąg wygrały turniej Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet Kozienice 2019.

W drugi weekend czerwca na boiskach przy pływalni Delfin w Kozienicach już po raz siódmy rywalizowały najlepsze siatkarki plażowej w kraju.

Przed trzy dni rozegrane zostały aż 42 spotkania. W piątek 7 czerwca 12 par grało w eliminacjach o awans do turnieju głównego. Wywalczyły go po dwie najlepsze z każdej z czterech grup.

W sobotę i niedzielę 16 par rywalizowało systemem brazylijskim. Z rozgrywek eliminowała dopiero druga porażka. Większość spotkań była bardzo wyrównana. Połowa z 30 pojedynków rozstrzygnęła sie dopiero w trzecim secie.

Już w sobotę awans do półfinałów wywalczyły Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek oraz Magdalena Saad i Dorota Strąg. Ostatniego dnia turnieju rozegrano sześć spotkań. W najlepszej czwórce zameldowały się także Justyna Tomala i Olga Klocek oraz Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz. Oba półfinały rozstrzygnęły się w dwóch odsłonach. Błasiak/Adamek pokonały Tomalę i Klocek, a rozstawione z numerem trzecim Saad/Strąg wygrały z parą Tokarska/Szczytowicz.

Mecze decydujące o kolejności na podium rozstrzygnęły się w tie-breaku. W spotkaniu o trzecie miejsce turniejowa "dwójka" Tomala/Klocek wygrały z parą Enprom Team Tokarską i Szczytowicz.

W finale pierwszą partię 21:11 wygrały siatkarki Torus AZS UW, Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach górą była para Tatarek Team. Magdalena Saad i Dorota Strąg triumfowały 21:15 i 15:13.

MVP turnieju została Dorota Strąg. Statuetkę odebrała z rąk komisarz zawodów Ewy Bednarek.

Organizatorami Grand Prix Polski w Kozienicach były Polski Związek Siatkówki, Gmina Kozienice i Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Sponsorem głównym Enea Wytwarzanie. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

  • 4
  • 0
  • 22
  • 0
  • 0