SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Pełka, fot. FIVB, 19 października 2017

Sezon w siatkówce plażowej dobiegł końca

Sezon 2017 w siatkówce plażowej dla polskiej reprezentacji dobiegł końca. Po Igrzyskach Olimpijskich  w Rio de Janeiro 2016, dokonano wielu zmian w składach czołowych par światowego beachvolleya. Zmiany personalne nie ominęły również polskich par męskich i żeńskich oraz sztabów trenerskich.

W kadrze seniorskiej kobiet ze względu na roczną absencję Moniki Brzostek (urlop macierzyński) partnerką Kingi Kołosińskiej była Jagoda Gruszczyńska, a pod koniec sezonu Katarzyna Kociołek. Stanowisko pierwszego trenera objął Srdjan Veckov. U panów, po długoletnim wspólnym graniu, rozstali się ze sobą Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Grzegorz zagrał w parze z Michałem Brylem, a Mariusz z Kacprem Kujawiakiem.

Nowym partnerem Jakuba Szałankiewicza (po zakończeniu kariery „plażowej” przez Michała Kądziołę) został Maciej Rudol. Tylko para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak niezmiennie występowali razem. Pierwszym trenerem kadry seniorów został Grzegorz Klimek. Starannie rozplanowany okres przygotowawczy, nasze reprezentantki i reprezentanci przepracowali bardzo sumiennie. Stworzone warunki treningowe w Olsztynie, Warszawie, Spale oraz na zgrupowaniach zagranicznych, umożliwiły naszym parom dobrze przygotować się do sezonu. Do procesu szkolenia, udało się wdrożyć nowoczesne metody w  zakresie przygotowania motorycznego, przygotowania mentalnego, opieki medycznej oraz odnowy biologicznej i fizjoterapii. Jeszcze lepsze warunki treningowe, będą możliwe dzięki wybudowaniu  hali z piaskiem na terenie COS w Spale. Obiekt ten spełnia najwyższe normy światowe.

Rok poolimpijski obfitował w ważne imprezy międzynarodowe: mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, turnieje z cyklu World Tour, oraz bardzo silnie obsadzone mistrzostwa Polski. Nasi reprezentanci wielokrotnie na tych zawodach występowali w głównych rolach :

WT Kish Island

II miejsce Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

WT Xiamen

III miejsce Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol

WT Rio de Janeiro

II miejsce Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

WT Gstaad Major

II miejsce Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Long Beach Presidens CUP

III miejsce Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

WT Qinzhou

II miejsce Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek

WT Finał Hamburg

IV miejsce Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Mistrzostwa Świata Wiedeń

V miejsce Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Mistrzostwa Europy Jurmała

IV miejsce Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska

Mistrzostwa Europy Jurmała

V miejsce Grzegorz Fijałek/Michał Bryl

Mistrzostwa Europy U 22 Baden

V miejsce Mateusz Łysikowski/Mateusz Paszkowski

CEV Satellite Larnaka

II miejsce Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska

Po krótkich wakacjach, nasze reprezentacje seniorskie już od listopada rozpoczynają okres przygotowań do sezonu 2018. Warto również wspomnieć o dwóch wydarzeniach ściśle związanych z rozwojem polskiej siatkówki plażowej.

Rok szkolny 2016/2017 był pierwszym rokiem istnienia klas siatkówki plażowej w NLO SMS PZPS w Spale. Praca i zaangażowanie Dyrekcji szkoły oraz kadry trenerskiej, daje oczekiwane efekty i na pewno przełoży się na sukcesy sportowe naszych kadr kadetów i juniorów wśród dziewcząt i chłopców, na arenie międzynarodowej.

Niewątpliwym sukcesem organizacyjnym w 2017 roku był turniej z cyklu World Tour w Olsztynie. Impreza ta na stałe wpisała się do światowego kalendarza siatkówki plażowej i otrzymała najwyższą ocenę działaczy FIVB i zawodników.

  • 5
  • 0
  • 48
  • 0
  • 0