SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

1 czerwca 2018

VI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet Kozienice 2018

W pierwszy weekend czerwca na obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu już po raz szósty rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. Do rywalizacji o punkty w eliminacjach do Mistrzostw Polski przystąpiło 20 par.

W piątek 1 czerwca 12 z nich walczyło w eliminacjach o osiem przepustek do turnieju głównego. Grano w czterech grupach, systemem każdy z każdym, a awans wywalczyły po dwie najlepsze pary z każdej grupy. One dołączyły do ośmiu rozstawionych par.

W sobotę i niedzielę na dwóch boiskach przy krytej pływalni Delfin w Kozienicach kibice mogli obejrzeć 30 spotkań. Jak co roku grano systemem brazylijskim. Z turnieju eliminowała druga porażka. Mecze rozgrywane przy pięknej słonecznej pogodzie dostarczyły mnóstwo emocji. Ponad jedna trzecia z nich rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku.

Pierwsze niedzielne spotkania oraz finał poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób uczczono pamięć Krzysztofa Petrowskiego.

Do finału dotarły dwie niepokonane pary. Rozstawione z numerem czwartym Marta Szajer i Dominika Bałdys z JKS ZSMS Jastrzębie oraz Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad. Para Torus AZS UW do turnieju głównego awansowała z piątkowych eliminacji.

Pierwszego seta finału 21:17 wygrały Szajer i Bałdys. Drugi od początku toczył się pod dyktando Wawrzyńczyk i Saad, które triumfując 21:16 doprowadziły do wyrównania. Decydująca partia długo była rywalizacją punkt za punkt. W końcówce kilka akcji z rzędu wygrały siatkarki Torus AZS UW i to one miały piłkę meczową przy wyniku 14:10. Szajer i Bałdys do końca walczyły o odwrócenie losów meczu i obroniły aż trzy meczbole. Ostatnią akcję finału, po długiej wymianie wygrały jednak Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad. Ta druga triumfowała w Kozienicach drugi rok z rzędu. Poprzedni turniej wygrała w parze z Izabelą Błasiak.

Trzecie miejsce zajęła para rozstawiona z jedynką. Klaudia Świstek i Paula Słonecka w trzech setach wygrały z turniejową szóstką - Justyną Tylutki i Joanną Wiatr. MVP turnieju w Kozienicach po raz trzeci została Magdalena Saad. Statuetkę odebrała z rąk komisarz turnieju Ewy Bednarek.

Puchary czterem najlepszym parom wręczyli burmistrz gminy Kozienice - Tomasz Śmietanka, pełniący obowiązki prezesa zarządu Enea Wytwarzanie - Jan Mazurkiewicz, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu – Jarosław Traczyk oraz dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu - Marcin Zmitrowicz.

Organizatorami turnieju w Kozienicach były gmina Kozienice, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Partnerem wydarzenia był Powiat Kozienicki, a jego sponsorem Enea Wytwarzanie. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz gminy Kozienice – Tomasz Śmietanka.

WYNIKI:

Puchar Burmistrza gminy Kozienice za zajęcie I miejsca otrzymały Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad.

Puchar Sponsora, firmy Enea Wytwarzanie ufundowany z okazji 50-lecia Elektrowni Kozienice za zajęcie II miejsca otrzymały – Marta Szajer i Dominika Bałdys.

Puchar dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu za zajęcie III miejsca otrzymały - Klaudia Świstek i Paula Słonecka – KCRiS.

IV miejsce zajęły Justyna Tylutki i Joanna Wiatr.

  • 3
  • 2
  • 27
  • 0
  • 0