SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 1 lipca 2022

Burza nad Pucharem Bałtyku

Od 29 czerwca na pięknych boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Kołobrzegu rozgrywany jest XXII Młodzieżowy Międzynarodowy Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej im. Wojciecha Klęska w obsadzie międzynarodowej. Zgłosiły się do gry drużyny z całej Czech, Łotwy, Ukrainy i Polski. Ten pierwszy kraj przysłał bardzo silną ekipę juniorek. ENEA jest sponsorem głównym Pucharu Bałtyku..

W kategorii juniorek Puchar Bałtyku zdobyła czeska para Pavelkova/Pavelkova, która pokonała w finale swoje koleżanki Fixova/Kaderabkova. Trzecie miejsce zajęła polska para Latos/Wrońska pokonując Tomasovą/Necesovą. Wśród juniorów Puchar Bałtyku zdobyła para Płużka/Kwapiński pokonując duet Taudul/Małecki. Trzecie miejsce wywalczyła para Beta/Krzemiński.

- Rywalizacja toczy się na piętnastu boiskach więc organizatorzy mają trudny problem logistyczny, ale dobrze sobie radzą. Gra toczy się od dziewiątej rano do około 21.00. Dziś jednak program został przerwany z powodu nawałnicy. Przed siedemnastą wezwano do zejścia z plaży - powiedział olimpijczyk Mariusz Prudel, który ogląda rywalizację młodych zawodniczek i zawodników.

Następnie od 4 do 6 lipca odbędą się półfinały mistrzostw Polski młodzików, a na zakończenie turniejów plażowych (7-10.7) rozegrany zostanie Puchar Bałtyku w Mini Siatkówce Plażowej im. Janusza Kamińskiego. Będą to zawody dla 11-, 12- i 13-latków. Mistrzowie i wicemistrzowie województw zostaną rozstawieni i zwolnieni z opłaty startowej.

Organizatorzy (ZZPS i MOSiR Kołobrzeg, który zarządza obiektem) spodziewają się, że turnieju wystąpi około 200 zespołów, czyli 400 zawodników. Wokół boisk staną trybuny mogące pomieścić 400 kibiców. Rozegrane zostanie blisko 650 meczów, które odbędą się w godzinach 9-18. Gośćmi imprezy będą siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, aktualne mistrzynie Polski. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu oraz Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Foto: https://www.facebook.com/PucharBaltykuZZPS/photos

Szczegóły: na stronie internetowej ZZPS.

  • 4
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0