SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 27 czerwca 2022

Siatkarski maraton na plaży w Kołobrzegu

Od 29 czerwca na pięknych boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Kołobrzegu będziemy meli prawdziwy maraton w siatkówce plażowej. Rywalizacja w trzech imprezach zakończy się 10 lipca.

Najpierw od 29 czerwca do 3 lipca, w kategoriach juniorów, kadetów i młodzików, rozegrany zostanie XXII Młodzieżowy Międzynarodowy Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej im. Wojciecha Klęska. Zgłosiły się do gry drużyny z całej Polski, Czech, Łotwy i Ukrainy. ENEA jest sponsorem głównym Pucharu.

Puchar Bałtyku Marek Mierzwiński współorganizuje od 2017 roku i z każdą edycją rośnie liczba uczestników. Przed rokiem zagrało 260 drużyn. W tym roku gospodarze spodziewają się, że zgłosi się podobna liczba chętnych.

Następnie od 4 do 6 lipca odbędą się półfinały mistrzostw Polski młodzików, a na zakończenie turniejów plażowych (7-10.7) rozegrany zostanie Puchar Bałtyku w Mini Siatkówce Plażowej im. Janusza Kamińskiego. Będą to zawody dla 11-, 12- i 13-latków. Mistrzowie i wicemistrzowie województw zostaną rozstawieni i zwolnieni z opłaty startowej.

Organizatorzy (ZZPS i MOSiR Kołobrzeg, który zarządza obiektem) spodziewają się, że turnieju wystąpi około 200 zespołów, czyli 400 zawodników. Wokół boisk staną trybuny mogące pomieścić 400 kibiców. Rozegrane zostanie blisko 650 meczów, które odbędą się w godzinach 9-18. Gośćmi imprezy będą siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, aktualne mistrzynie Polski. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu oraz Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Szczegóły imprezy, propozycje zakwaterowania na stronie internetowej ZZPS.

22748c

 

  • 13
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0