SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

zrzutka.pl, 30 maja 2022

Zbiórka na wyjazd na ME U22 dla ukraińskich siatkarzy plażowych

Ukraińska narodowa kadra chłopców w siatkówce plażowej U22 ma marzenie. Marzenie być może śmieszne, ale w obliczu wojny bardzo śmiałe, prawie niemożliwe do zrealizowania i bardzo potrzebne dla kondycji psychicznej tych młodych ludzi. Wojna może im zabrać nie tylko wspomnienia o bezpiecznym dorastaniu, ale też przyszłość oraz karierę sportową. To, czy ich marzenie się spełni i czy będą mogli pojechać na tegoroczne mistrzostwa Europy w Holandii zależy od nas.

 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/sbwmx5

Ostatnich kilka tygodni było dla tych dziewiętnastolatków koszmarem. Ukryci w piwnicach domów w południowo-wschodniej Ukrainie czekali na ustanie walk, nie mogli opuścić swoich domów, nie mogli trenować. Okrążały ich wojska, trwały ciągłe bombardowania, a strzały w dzień i nocy nie dawały nadziei. Po długim okresie wyczekiwania udało się im jednak przedrzeć pod Lwów. Nikt nie zginął, drużyna jest w komplecie. Czterech wspaniałych sportowców i dwoje trenerów pragnie choć na chwilę zapomnieć o koszmarze, wystąpić w zawodach i godnie, z podniesiona głową reprezentować swój kraj. Móc cieszyć się chwilą wytchnienia oraz rywalizować z najlepszymi. Pomóżmy im robić to co potrafią najlepiej - grać w siatkówkę. Zbieramy na ich wyjazd z Ukrainy, przez Polskę, skąd polecą samolotem do Holandii. Koszty noclegów, wyżywienia, koszty na miejscu oraz powrót do kraju - to wydatki, na które w tej chwili nie mogą sobie pozwolić bo nie mają nic. Opuścili swoje domy i mieszkają po drugiej stronie Ukrainy, u znajomych. 

 

Czy marzenie się spełni? W Polsce jest wielu miłośników siatkówki. Pokażmy, że nasze siatkarskie serca biją tak samo dla polskich jak dla ukraińskich zawodników! Zbiórka trwa do 1 czerwca. Link: https://zrzutka.pl/sbwmx5

22600c

  • 7
  • 1
  • 14
  • 0
  • 0