SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 3 lutego 2023

Beach Pro Tour Elite16 - Doha: Polacy pokonują wicemistrzów świata

Bartosz Łosiak i Michał Bryl wygrali swoje drugie spotkania fazy grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite16 - Doha, pokonując po niezwykle zaciętej trzysetowej walce wicemistrzów świata Vitora Felipe i Renato. Chociaż Polacy nie zdołali ustrzec się błędów, skuteczna gra w ataku i obronie przeważyła na ich korzyść, tym samym podopieczni trenera Grzegorza Klimka są o krok od bezpośredniego awansu do ćwierćfinału.

W pierwszej partii Biało-Czerwoni nie mogli wstrzelić się na zagrywce. Korzystając z błędów naszych zawodników, Brazylijczycy zyskali dwupunktową przewagę przy stanie 6:4, którą powiększyli do czterech punktów (14:10), wykorzystując chwilową niemoc Polaków. Na szczęście nasi reprezentanci szybko wrócili na właściwe tory. Skuteczne ataki Bartosza Łosiaka i punktowy blok Michała Bryla pozwoliły odrobić trzy punkty (16:15). Biało-Czerwoni z pełną determinacją walczyli o każdą piłkę, wyrównując wynik na 18:18. Wówczas na zagrywkę wszedł Łosiak, który znacząco utrudnił przyjęcie rywalom, a świetne zagrania w wykonaniu obu naszych reprezentantów pozwoliły wygrać trzy kolejne akcje i zamknąć pierwszą partię 21:18.

W drugim secie gra obu zespołów falowała. Łosiak i Bryl odskoczyli na 7:5, jednak dobra zagrywka Renato i skuteczne kontrataki Brazylijczyków doprowadziły do remisu 8:8. Kolejne cztery akcje padły łupem Biało-Czerwonych, jednak nawet taka przewaga nie była bezpieczna, gdyż przeciwnicy szybko ją zniwelowali. Wydawało się, że gra naszych zawodników się ustabilizowała, gdy po świetnych akcjach uciekli na 18:15. Niestety mocne ataki Canarinhos pozwoliły im nie tylko odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie 19:18. Rywale mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 20:19, którą Bryl i Łosiak obronili, podobnie jak kolejne dwie. Przy 22:22, Bartosz Łosiak zaserwował asa, ale Polakom nie udało się wykorzystać pierwszej piłki meczowej. Chwilę później kolejne szanse mieli Brazylijczycy, rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść, dzięki punktowej zagrywce Renato (26:24).

Bartosz Łosiak i Michał Bryl bardzo dobrze rozpoczęli tie-break, wywierając dużą presję zagrywką i kończąc wszystkie kontrataki, Polacy odskoczyli na 4:1. Rywale nie złożyli broni. Po zmianie stron, podbijając wszystkie ataki Polaków, Brazylijczycy szybko odrobili straty. Powtórzył się scenariusz z poprzedniego seta, chociaż Michał Bryl i Bartosz Łosiak odskakiwali na 2-3 punkty, wicemistrzowie świata szybko niwelowali przewagę Polaków. Po niezwykle zaciętych wymianach nasz duet wypracował dwie piłki meczowe (14:12), chociaż nie zdołali wykorzystać pierwszej szansy, imponujący atak Bryla zamknął spotkanie 15:13, dając Biało-Czerwonym cenne zwycięstwo.

Beach Pro Tour Elite16 - Doha: Polacy pokonują wicemistrzów świata

Chociaż Bartosz Łosiak i Michał Bryl byli wyraźnie lepsi od Brazylijczyków w ataku 44-31, to popełnili też dużo więcej błędów 16-9 - szczególnie na zagrywce. W całym spotkaniu Bryl zdobył 31 punktów (26 ataków, 4 bloki, 1 as), a Łosiak 20 (18 ataków, 2 asy).

Jeszcze dziś w ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zmierzą się z niemieckim duetem Ehlers/Wickler, początek spotkania zaplanowano na 15:40.

Transmisje z meczów Michała Bryla i Bartosza Łosiaka na antenach Polsat Sport.

Beach Pro Tour Elite16 - Doha: Polacy pokonują wicemistrzów świata

Wyniki Grupy B
Łosiak/Bryl - Saymon/Vinicius 2:0 (21:12, 21:16)

Vitor Felipe/Renato - Ehlers/Wickler 2:0 (21:15, 21:14)
Ehlers/Wickler - Saymon/Vinicius 2:0 (24:22, 21:17)
Vitor Felipe/Renato - Łosiak/Bryl 2:1 (21:18, 24:26, 15:13)

Program Beach Pro Tour Elite16 - Doha
Piątek (3 lutego)
15:40 Łosiak/Bryl - Ehlers/Wickler (Polsat Sport Extra)
Sobota (4 lutego)
Runda 12
Ćwierćfinały
Niedziela (5 lutego)
Półfinały
Mecze medalowe

Więcej informacji można znaleźć na stronie turnieju.

  • 5
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0