SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 22 sierpnia 2022

ORLEN Finał Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn - zapowiedź, program

- Po raz ostatni w Polsce razem z Grzegorzem Fijałkiem zagraliśmy w 2016 roku właśnie w krajowym czempionacie we Wrześni – wspomina Mariusz Prudel. Ten ich występ zakończył się zdobyciem złotego medaku. Drugie miejsce zajęli Michał Bryl/Kacper Kujawiak, a trzecie Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

Od 26 do 28 sierpnia obiekty sportowo-rekreacyjne we Wrześni przy ul. Gnieźnieńskiej 32 będą po raz drugi gościć najlepsze krajowe duety kobiet i mężczyzn. - Września jest bardzo fajnym ośrodkiem, chwalonym przez nasze środowisko siatkówki plażowej. Boiska, zaplecze socjalne, basen powodują, że zawodniczki i zawodnicy chętnie tutaj grają. Miejscowi organizatorzy zwykle spisują się na medal – powiedział Mariusz Prudel, który już od wtorku będzie na miejscu rozgrywek i zamierza oglądać naszych najlepszych oraz utalentowaną młodzież.

Zdaniem dwukrotnego olimpijczyka "czempionat zapowiada się bardzo interesująco." - W turnieju mężczyzn obok pięciu par kadrowych o czołowe lokaty ma szanse powalczyć pięć innych duetów. Jest dużo utalentowanej młodzieży – dodał.

W tym sezonie bardzo dobrze prezentowała się para Michał Bryl/Bartosz Łosiak, która wygrywała duże turnieje międzynarodowe z Elite w Hamburgu, a w ostatnich mistrzostwach Europy w Monachium zajęła czwarte miejsce. Niewiele zabrakło do jednego z medali.

Faworytkami turnieju kobiet we Wrześni wydają się być Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. W 1/8 finału Polki zostały wyeliminowane przez przyszłe mistrzynie Europy. Mimo porażki zasłużyły na słowa pochwały za swoją grę w całym turnieju.

Przed rokiem w Mysłowicach złoty medal zdobyli Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski. Drugie miejsce zajęli Michal Bryl/Bartosz Łosiak, a trzecie Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz.

Szczegółowy program ORLEN Finał Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn::

Czwartek 25 sierpnia
godz. 12:00 - konferencja prasowa sala konferencyjna wrzesińskiego Ratusza ul Ratuszowa 1 62-300 Września
godz. 19:30 - odprawa zespołów Hotel Kosmowski ul Wrocławska 43 62-300 Września

Piątek 26 sierpnia
godz. 9:00 - gry eliminacyjne kobiet i mężczyzn
godz.10:30 - oficjalne rozpoczęcie zawodów
godz.19:00 - zakończenie pierwszego dnia mistrzostw

Sobota 27 sierpnia
godz. 9:00 - gry eliminacyjne kobiet i mężczyzn
godz. 19:00 - zakończenie drugiego dnia mistrzostw

Niedziela 28 sierpnia
godz. 9:00 - gry finałowe kobiet i mężczyzn
godz.16:00 - zakończenie zawodów, wręczenie medali i pucharów.

23077c

  • 4
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0