SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 14 sierpnia 2022

Krzysztof Felczak: gratulujemy sukcesu w Hamburgu

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali w Hamburgu turniej Beach Pro Tour Elite. - Taki sukces nie zdarza się na co dzień więc bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i pokonania kilku czołowych par. Gratulujemy zawodnikom i całemu sztabowi szkoleniowemu z trenerem Grzegorzem Klimkiem – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Felczak.

Polacy w finale pokonali doświadczony duet holenderski Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen 2:1 (21:18, 16:21, 29:27). Uzyskali 1200 punktów do rankingu światowego. Po zakończeniu rywalizacji nie kryli radości. - To najlepszy moment w moim życiu. To było marzenie, nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem dumny z naszego zespołu – powiedział po meczu Michał Bryl.

Bryl z Łosiakiem rozegrali przed finałem siedem spotkań. Musieli przebijać się przez kwalifikacje, w których pokonali dwie trudne pary - szwajcarską i austriacką. Z grupy do fazy play off turnieju głównego awansowali z pierwszego miejsca. - Po perypetiach zdrowotnych z okresu czerwcowych mistrzostw świata nasz duet wyraźnie wrócił do swojej dobrej dyspozycji – dodał Krzysztof Felczak.

Polscy zawodnicy podkreślali, że od początku zawodów w Hamburgu wierzyli w ten sukces. - Mam nadzieję, że dzięki temu doświadczeniu następny turniej może być dla nas łatwiejszy. Teraz jest wszystko w porządku – powiedział Michał Bryl.

Jeszcze w niedzielę polska ekipa udała się w podróż z Hamburga do Monachium, gdzie w przyszłym tygodniu rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. - Myślę, że w Hamburgu mieliśmy bardzo dobry występ. Zaczęliśmy od kwalifikacji i rozegraliśmy wiele meczów. Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale kiedy wygrywasz, nie czujesz bólu – podkreślał Bartosz Łosiak.

Bryl z Łosiakiem grają razem od tego sezonu. Odnieśli już kilka wartościowych sukcesów m.in. w połowie lipca zdobyli złote medale VW Beach Pro Tour Challenge w portugalskim Espinho. W finale zwyciężyli austriacką parę Ermacora/Pristauz. Wygrali również na początku maja Beach Pro Tour Doha Challenge, a w finale Polacy po kapitalnej grze pokonali Włochów Nicolai/Cottafava.

-
Myślę, że to partnerstwo było dobrą zmianą dla nas obu. Daje mi więcej energii i cieszę się czasem spędzonym z Michałem na boisku – podsumował Bartosz Łosiak.

  • 9
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0