SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 12 sierpnia 2022

Beach Pro Tour Hamburg: Bryl i Łosiak w ćwierćfinale

Bartosz Łosiak i Michał Bryl wygrali z brazylijską parą Andre/George i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału turnieju Elite Beach Pro Tour w Hamburgu. 

Po niełatwych czwartkowych meczach Michał Bryl i Bartosz Łosiak przystąpili do ostatniego meczu grupowego, który miał duże znaczenie w kontekście awansu do kolejnej fazy turnieju. Tym razem rywalami Polaków był brazylijski duet Andre/George.

Andre/George – Bryl/Łosiak 1:2 (17:21, 21:19, 11:15)

Biało-Czerwoni dobrze zagrali pierwszego seta. Michał Bryl prezentował bardzo wysoką skuteczność w ofensywie, kończąc 10 z 13 ataków, natomiast po drugiej stronie siatki gra zupełnie się nie kleiła. Brazylijczycy mieli problemy na siatce i nie mogli przełamać dobrze prezentujących się Polaków. Ostatecznie to podopieczni Grzegorza Klimka zapisali inauguracyjną odsłonę na swoim koncie.

W drugim secie rywale znacznie poprawili swoją grę i prezentowali dobrą dyspozycję w ataku. Mimo, że popełniali błędy, potrafili odwrócić końcówkę na swoją korzyść i wyrównać stan meczu.

W tie-breaku Michał Bryl i Bartosz Łosiak postawili wszystko na jedną kartę, a w prezentowanych przez nich akcjach nie brakowało ryzyka. To czasami kosztowało ich punkty, jednak finalnie opłaciło się. To nasi kadrowicze wygrali tę część meczu 15:11 i cieszyli się z awansu do kolejnej rundy z 1.miejsca w grupie B.  

  • 8
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0