SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 5 sierpnia 2022

Puchar Narodów w siatkówce plażowej: Polska przegrała z Austrią

W Wiedniu, w formule drużynowej, rozgrywany jest Puchar Narodów w siatkówce plażowej. W gronie ośmiu męskich zespołów jest reprezentacja Polski, której barw bronią: Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem. Biało-Czerwoni niestety zakończyli rywalizację na poziomie ćwierćfinału.

Biało-Czerwoni w fazie grupowej po porażce w środę z Włochami w czwartek pewnie pokonali Niemcy 2:0 i awansowali do kolejnych gier. W walce o półfinał ich rywalem była Austria, mająca ostatnio mocne notowania na arenie międzynarodowej.

Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali swoje spotkanie z parą Ermacora/Pristauz 0:2 (16:21, 11:21). Natomiast 1:2 Bartosz Łosiak i i Michał Bryl pomimo zaciętej walki musieli uznać wyższość pary Seidl/Waller (25:27, 21:19, 14:16).

Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy: A - Polska, Niemcy, Norwegia i Włochy; B - Austria, Czechy, Estonia i Holandia. Zwycięzcy grup (Włochy i Holandia) awansowali bezpośrednio do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrały baraż (ćwierćfinał) o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

Zestaw par półfinałowych turnieju kobiet:
Szwajcaria - Łotwa 2:0
Niemcy - Austria 2:0

  • 4
  • 0
  • 15
  • 3
  • 0