SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, foto: Arkadiusz Brzozowski, Artur Kijewski, 1 sierpnia 2022

Orlen Beach Tour 2022: w Kołobrzegu kolejne czwarte spotkanie

Kilka dni pozostało do rozpoczęcia najważniejszego turnieju w siatkówce plażowej na Pomorzu Zachodnim. Orlen Beach Volley Tour 2022 to cykl czterech turniejów, które równocześnie są eliminacjami do finałów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Turnieje cyklu, to pełne atrakcji dla turystów, kibiców i mieszkańców miast, zawody na najwyższym poziomie sportowym.

Siatkówka plażowa to bardzo rodzinna, emocjonująca i widowiskowa dyscyplina, dlatego w 2022 roku Polski Związek Piłki Siatkowej powierzył organizację cyklu czterem miastom, które w ubiegłych latach przygotowywały najlepsze wydarzenia plażowej siatkówki. Jednym z nich jest właśnie Kołobrzeg. Trzy poprzednie turnieje rozegrano w Sulejowie, Starych Jabłonkach i Przysysze.

Sponsor tytularny, Orlen wraz z organizatorami zapewnia pulę nagród w wysokości 80 tysięcy złotych, po 40 tys. zł w kategorii kobiet i mężczyzn.

Patrząc na listę zgłoszeń i doświadczenia z lat ubiegłych, możemy spodziewać się międzynarodowego grona wspaniałych zawodników. Odwiedzi nas ponad pięćdziesiąt par a pośród nich, między innymi para aż z dalekiej Australii. Poza nimi na Kołobrzeskiej plaży pojawi się również czołówka polskich zawodników, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

Zawody odbędą się w dniach 5-7 sierpnia na plaży Milenium w Kołobrzegu. Faza finałowa transmitowana będzie na antenie Polsat Sport.

Poza emocjami związanymi z zawodami głównymi na kibiców czeka cała masa atrakcji m.in. warsztaty z mini siatkówki, pokazy taneczne, loteria z nagrodami oraz animacje dla dzieci. Zarówno wstęp na turniej jak i atrakcje dodatkowe są bezpłatne.

Sponsorem tytularnym jest Orlen, patronat nas zawodami objęło Województwo Zachodniopomorskie, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. Organizatorami wydarzenia jest Milenium Kołobrzeg i UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

  • 14
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0