SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, fot. KamPas Sport - Kamil Pastusiak., 4 lipca 2022

Orlen PKO Beach VolleyTour 2022: w Przysusze zagra krajowa czołówka

Przysuski turniej jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w sezonie, zarówno przez kibiców, jak i samych zawodników i zawodniczki. Dlatego też co roku nad zalewem Topornia można oglądać najlepsze polskie pary. Nie inaczej będzie w tym roku, a w Orlen PKO Volley Tour w Przysusze zagrają sami najlepsi.

Od kilku lat to turnieje Beach Ball w Przysusze wyznaczały poziom krajowych rozgrywek, zarówno ten sportowy, jak i organizacyjny. Kolejne turnieje, kolejne wyróżnienia, kolejne pochwały tylko motywowały i sprawiały, że przysuskie zawody stały się najważniejszym punktem w kalendarzu polskich plażowiczów. - Zawsze słowa uznania cieszą. Tym bardziej że tak naprawdę to dla nich - dla zawodników i dla kibiców jest organizowany ten turniej. Co roku staramy się być lepsi i rozwijamy się, nie spoczywamy na laurach - zaznaczył Piotr Skiba, pomysłodawca i dyrektor generalny turnieju. - W tym roku organizujemy turniej przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, przy wsparciu PKN Orlen. To będzie na pewno duże wydarzenie - dodał.

Mimo że zgłoszenia trwają, to wiadomo już, że do Przysuchy wybierają się same znakomite pary, na czele z duetami reprezentacyjnymi. W Orlen PKO Volley Tour zagrają m.in. Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz, którzy niedawno triumfowali w międzynarodowym Beach Pro Tour rozgrywanym w Białymstoku. Bardzo dobrze zaprezentowali się  w tym turnieju także Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, którym mało brakowało, by zagrać o medale. Ta dwójka również zawita nad zalew Topornia. Wśród kobiet nie zabraknie niezwykle doświadczonego, ale nadal czołowego polskiego teamu Michalina Tokarska i Magdalena  Szczytowicz.

 W tym roku rozgrywki w Przysusze toczyć się będą na czterech boiskach. Przygotowane zostanie także dodatkowe, piąte - rozgrzewkowe. Na boisku głównym powstaną trybuny na 500 osób, choć jak już poprzednie lata pokazały, dodatkowi kibice obserwują rozgrywki także ze skarpy znajdującej się obok boiska. W niedzielę rozegrany zostanie charytatywny mecz gwiazd, w którym wezmą udział m.in. Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Grzegorz Fijałek i Łukasz Wiśniewski. W jego trakcie przeprowadzone zostaną także licytacje na rzecz chorego Kubusia.

22789c

Dla kibiców nie zabraknie też innych atrakcji. Najwięcej aktywności czeka na najmłodszych w ramach Miasteczka Sportu. Zajęcia fitness, zumba, nordic walking - to tylko część z propozycji, z jakich będzie można skorzystać w Przysusze.

Zawodników i zawodniczki na Orlen PKO Volley Tour przyciągnie jeszcze coś - pula finansowa nagród w turnieju. W tym roku osiągnęła ona poziom 80 000 zł, po 40 000 zł na płeć. Dodatkowo, dla MVP przygotowano nagrodę w wysokości 1000 zł.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na miejscu, organizatorzy zapewniają transmisje. W piątek i sobotę mecze ze wszystkich czterech boisk transmitowane będą online. W niedzielę od 9:00 do 17:00 rozgrywki trafią na antenę Polsatu Sport.

Zmagania w Orlen PKO Volley Tour toczyć się będą od 15 do 17 lipca. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

  • 9
  • 2
  • 15
  • 1
  • 1