SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Anna Klepaczko/LUMIKA, 27 czerwca 2022

Jacek Kasprzyk: chcemy organizować jak najwięcej turniejów w siatkówce plażowej

– Chcemy organizować i organizujemy w kraju jak najwięcej turniejów w siatkówce plażowej. Możemy stwierdzić, że dotychczasowe, tegoroczne zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Za nami pierwszy z czterech polskich turniejów kategorii Futures. W Białymstoku zagrało wiele par zagranicznych. Nie mamy wątpliwości, że w trzech pozostałych zagrają pary z wielu krajów – powiedział Jacek Kasprzyk, Członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Dyrektor ds Siatkówki Plażowej.

Od 21 do 24 lipca rozegrany zostanie VW Beach Pro Tour Funtures Warszawa Monta. - Takie turnieje służą m.in. zdobywaniu punktów do światowego rankingu. Polskie pary mają też świetną okazję ogrywania się i zbierania doświadczenia. Zawody służą również popularyzacji siatkówki plażowej. Jest to świetny sport do rekreacji - dodaje Jacek Kasprzyk.

Od tego roku FIVB Baech Volleyball World Tour zastąpiony został rozgrywkami VW Beach Pro Tour, które podzielono na trzy poziomy: Elite 16, Challenge i Future. Spośród 24 światowych turniejów rangi Futures, aż 4 odbywają się w Polsce. Od 23 do 26 czerwca rywalizowano w Białymstoku, gdzie wśród panów wygrali Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk, a 3. miejsce wywalczyły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Od 21 do 24 lipca zawodniczki i zawodnicy zagrają na terenie klubu siatkówki plażowejMonta Beach Volley Club, a w następny weekend przeniosą się do Mysłowic. Od 1 do 4 września cykl powróci do Warszawy na boiska w Wilanowie.

22745d

Nikt nie ma wątpliwości, że siatkówka plażowa wróci na stołeczną Montę w wielkim stylu. W dwóch poprzednich latach turnieje nie zostały rozegrane z powodu pandemii. – Na pewno takie turnieje są potrzebne polskiej siatkówce plażowej. Zgłaszały się do nas pary z różnych stron świata. Zaitenresowanie mieliśmy ogromne. W trakcie VW Beach Pro Tour Futures Warszawa Monta będzie również oferta dla mieszkańców stolicy. Najmłodsi będą mogli bawić się z animatorami, a dorośli obejrzą m.in. popisy najlepszych polskich kucharzy. Będzie też dużo muzyki, bo siatkówka plażowa potrzebuje muzyki – mówi dyrektor turnieju Piotr Kamiński.

Jednymi z faworytek rywalizacji kobiet będą Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Pierwsza z nich grała do niedawna z Kingą Wojtasik. Obecnie powstała nowa para i w turnieju w Białymstoku wypadła całkiem nieźle, choć jak podkreślają same zawodniczki apetyty były większe.

– 
Montę wspominam bardzo dobrze. Tutaj graliśmy i trenowaliśmy. Zawsze byłyśmy miło przyjmowane. Jest tutaj superklimat dla siatkówki plażowej – powiedziała Katarzyna Kociołek, która dziś razem ze swoją partnerką Martą Łodej odleciała do Grecji na turniej Futures.

Także nie mogę się już doczekać startu tutaj. Kiedy pojawiła się szansa, żeby zagrać w parze z Kasią nie zastanawiałam się ani chwili. Mam nadzieję, że z turnieju na turniej będziemy coraz lepiej zgrane i wyniki przyjdą. Najlepiej, żeby nastąpiło to podczas mistrzostw Europy w połowie sierpnia – dodała Marta Łodej.

22745c

Organizatorem cyklu Beach Pro Tour jest Volleyball World, które powstało jako partnerstwo pomiędzy Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej (FIVB) oraz CVC Capital Partners w celu pobudzenia rozwoju, innowacji i inwestycji w siatkówkę na całym świecie.

Organizatorami Beach Pro Tour Futures Warszawa Monta 2022 są Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) oraz klub siatkówki plażowej Monta Beach Volley Club.

W cyklu Beach Pro Tour Futures rywalizuje w turnieju głównym po 16 drużyn żeńskich i męskich podzielonych na 4 grupy, a następnie rozgrywki kontynuowane są systemem pucharowym. Szesnaście drużyn może walczyć w kwalifikacjach o udział w turnieju głównym.Na zakończenie sezonu 10 najlepszych drużyn z całego cyklu zyska prawo startu w turnieju finałowym, który w tym roku od 28 do 31 grudnia rozegrany zostanie w Hadze.

  • 9
  • 2
  • 8
  • 0
  • 0