SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. FIVB, 23 maja 2022

Grzegorz Klimek: przed nami najważniejszy czas w siatkówce plażowej

 –   Przed nami najważniejszy czas w siatkówce plażowej. W kalendarzu międzynarodowym mamy dwa turnieje najwyższej kategorii - w Ostrawie i Jurmale oraz mistrzostwa świata w Wiedniu  –  mówi trener Grzegorz Klimek, który ze swoimi podopiecznymi Bartoszem Łosiakiem i Michałem Brylem jest już w Ostrawie, gdzie dziś polski duet miał już treningi.

Obecny sezon rozpoczął się znakomicie dla Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Świetnie zaprezentowali się na boiskach Al Gharafa Beach Courts w Doha, gdzie wygrali turniej kategorii Challenge bez straty seta. W finałowym meczu pokonali Włochów Paolo Nicolaia i Samuele Cottafava 2:0 (21:18, 21:16). Było to już ich drugie zwycięstwo w tym sezonie. W marcu wygrali Tlaxcala Challenge w Meksyku.

Polski duet nie startował, w zakończonym w niedzielę turnieju w tureckim Kuşadası, gdzie odpadli w ćwierćfinale Piotr Kantor i Maciej Rudol. Ich awans do czołowej ósemki można uznać jako optymistyczny prognostyk na dalszą część sezonu. Obaj nasi zawodnicy nie mają jeszcze potwierdzonego prawa startu w turnieju w Ostrawie. Są na pierwszym miejscu listy oczekujących.

 –  Turniej w Ostrawie zawsze cieszył się uznaniem wśród graczy światowej czołówki. Podobnie zresztą było z Jurmałą. Chętnie tutaj startowali. Myślę, że w tym roku będzie podobnie. Mistrzostwa świata odbędą się w czerwcu. Jest to więc znakomity czas na sprawdzenie swojej formy, a dla par spoza Europy na aklimatyzację. My mamy dobre wspomnienia związane z tym turniejem. Polskie pary w ostatnich latach zajmowały w Ostrawie wysokie miejsca w końcowej klasyfikacji. Dodatkową atrakcją tego turnieju jest wręcz kosmiczna sceneria rywalizacji. Mecze turniejowe są rozgrywane w starej hucie, której obiekty zostały przerobione na miejsca do organizacji koncertów czy imprez sportowych  –  mówi Grzegorz Klimek.

Rywalizacja w światowej seri Elite 16 rozpoczęła się z końcem marca w meksykańskim Rosarito, a skończy się 27 listopada w Sydney. W międzyczasie turnieje odbędą się w Ostrawie, Jurmale, Gstaad, Hamburgu, Paryżu, Kapsztadzie i Rio de Janeiro.

Przed rokiem w Ostrawie zwyciężyli mistrzowie świata z 2013 roku ze Starych Jabłonek Alexander Brouwer/ Robert Meeuwsen (Holandia), którzy w finale pokonali reprezentantów gospodarzy Ondreja Perusica i Davida Schweinera 2:1 (13:21, 21:19, 15:13). Brązowy medal zdobyli Andre/George (Brazylia)

  • 7
  • 2
  • 8
  • 0
  • 0