SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 26 marca 2022

Beach ProTour Rosarito: Polacy w ćwierćfinale

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w fantastycznym stylu zakończyli rywalizację w grupie A rundy głównej Beach ProTour Elite 16 w Rosarito i bez problemów awansowali do ćwierćfinału turnieju. W 1/4 zagrają z Włochami Carambula/Rossi. 

Od początku wiadome było, że Polacy trafili do bardzo wymagającej grupy, choć w najlepszej „16” trudno o łatwych rywali. Biało-Czerwoni najpierw bez problemów wygrali z austriacką parą Seidl R./Waller, a następnie spotkali się z pierwszą parą w rankingu FIVB – Cherif/Ahmed z Kataru oraz brazylijskim duetem Evandro/Alvaro Filho.

Cherif/Ahmed – Bryl/Łosiak 0:2 (16:21, 23:25)

Od początku meczu Polacy prezentowali się lepiej. W pierwszym secie bezbłędnie w ataku zagrał Michał Bryl, jednak to Bartosz Łosiak był celowany przez rywali zagrywką, a w konsekwencji „namaszczany” do gry w ofensywie. Wiele dobrego robił też polski blok, który przyniósł nam trzy bezpośrednie punkty. W połowie drugiej odsłony, w grę Biało-Czerwonych wkradło się trochę niedokładności, którą wykorzystali rywale. Katarczycy zmienili też taktykę i zagrywali na Michała Bryla, który cały czas straszył na siatce. Po emocjonującej grze punk-za-punkt to właśnie nasi kadrowicze cieszyli się ze zwycięstwa, a punktowa zagrywka Bryla przypieczętowała końcowy wynik.   

Bryl/Łosiak – Evandro/Alvaro Filho 2:0 (21:15, 21:19)

Nad ranem polskiego czasu Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrali ostatni grupowy mecz, a ich przeciwnikami byli Brazylijczycy Evandro i Alvaro Filho. Kluczem do wygranej w tym meczu był niezwykle szczelny polski blok i umiejętne korzystanie z błędów (zwłaszcza w drugim secie), popełnianych przez rywali. Dodatkowo w pierwszej partii Biało-Czerwoni zagrali bardzo dobrze w ataku i uniknęli oddawania punktów w tym elemencie. Brazylijczycy szukali ratunku w polu serwisowym, a szczególnie dobrze na zagrywce radził sobie Evandro. Mimo tego, to nasza dwójka w najważniejszych momentach meczu potrafiła odwrócić wynik na swoją korzyść. Spotkanie zamknął skuteczny blok Michała Bryla.  

Polacy w fazie grupowej wygrali wszystkie trzy spotkania i zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek, w którym czeka na nich włoska dwójka Carambula/Rossi. Początek spotkania o 22 (czasu europejskiego). 

Sponsorem polskich par w siatkówce plażowej jest PKN ORLEN. 

Wyniki pary Bryl/Łosiak w Beach ProTour Elite 16 w Rosarito:  

Bryl/Łosiak - Seidl R./Waller 2:0 (21:14, 21:17)
Cherif/Ahmed – Bryl/Łosiak 0:2 (16:21, 23:25)
Bryl/Łosiak – Evandro/Alvaro Filho 2:0 (21:15, 21:19)

  • 5
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0