SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 14 sierpnia 2021

Ważne rozstrzygnięcia w plażowych ME

W Wiedniu mistrzostwa Europy w siatkowej plażowej wchodzą w decydującą fazę. W rozgrywkach pań dziś poznamy medalistki, natomiast u panów rozegrane zostaną spotkania ćwierćfinałowe.  

W czempionacie z przedstawicieli Polskiej Siatkówki pozostali już tylko Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy dziś stoczyli starcie ćwierćfinałowe z hiszpańską parą Herrera/Gavira. Dość wspomnieć, że to właśnie ten duet wyeliminował naszych kadrowiczów z walki w igrzyskach olimpijskich w starciu barażowym. Kantor i Łosiak mieli więc powody do rewanżu.

Herrera/Gavira - Kantor/Łosiak 0:2 (18:21, 19:21)

Spotkanie obu duetów mogło się podobać. Poziom meczu był bardzo wyrównany, co chociażby udowadniały pełne emocji końcówki w których rozstrzygały się losy poszczególnych partii. W pierwszym secie mimo, że Polacy popełnili dość sporo własnych błędów (w ataku i polu serwisowym), to w najważniejszych akcjach byli skuteczniejsi od rywali, a pomogła w tym niewątpliwie świetna skuteczność w ofensywie (ponad 75%). Drugi set miał bliżniaczy przebieg. Obie drużyny grały punkt za punkt i do końca nie było wiadomo, kto odniesie ostateczne zwycięstwo. Hiszpanie nie oddawali punktów, a w polskich szeregach Piotr Kantor czarował serwisem, co przy tak wyrównanym poziomie okazało się kluczowe. Ostecznie to Biało-Czerwoni triumfowali i awansowali do półfinału mistrzostw Europy, robiąc spory krok w stronę medali czempionatu.  

Statystyki meczowe

Oficjalna strona mistrzostw

  • 5
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0