SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. jastrzebskiwegiel.pl, 3 maja 2023

PlusLiga: pierwszy mecz finału dla Jastrzębskiego Węgla

Jastrzęsbski Węgiel pokonał obrońcę tytułu Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) w pierwszm meczu finału PlusLigi. MVP .został Stephen Boyer, który zdobył 14 punktów. Najwięcej dla Grupy Azoty Zaksa Łukasz Kaczmarek 12. Następne spotkanie odbędzie się w sobotę (początek 14:45, Polsat Sport).

- Po prostu zagraliśmy dobrą siatkówkę bez przestojów - powiedział libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak. I była to najkrótsza i najlepsza recencja tego co się wydarzyło w pierwszym meczu finału PlusLigi.

Łukasz Kaczmarek dodał, że "rywale w niedzielny wieczór byli po prostu lesi." - My czuliśmy, że nam trochę nie idzie. Oba zespoły odczuwają trudy sezonu i zmęczeniem nie można tłumaczyć słabszej gry - dodał atakujący kędzierzynian i reprezentacji Polski.

Poziom sportowy pierwszego spotkania play off był godny finału, co podkreślało wielu obserwatorów. W rywalizacji Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mamy powtórkę sprzed roku i dwóch lat. Mistrzów Polski poznamy najpóźniej 17 maja.

W tym sezonie Grupa Azoty Zaksa trzy razy pokonała Jastrzębski Węgiel. Obrońcy tytuły byli lepsi w PlusLidze (3:1 i 3:2) oraz w finale TAURON Pucharu Polski (3:0). Jastrzębianie byli lepsi w meczu o AL-KO Superpuchar Polski.

Mecze" https://www.plusliga.pl/games.html

  • 7
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0