SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Bartłomiej Budny, 2 maja 2023

TAURON Liga: zaczęła się gra o medale

BKS BOSTIK Bielsko-Biała przegrał z Grotem Budowlanymi Łódź 1:3 (22:25, 25:17, 26:28, 20:25) w pierwszym meczu play off o brązowy medal TAURON Ligi. MVP Ewelina Polak. Gra się do trzech zwycięstw. Następne spotkanie zaplanowano 6 maja w Łodzi.

Monika Fedusio zakońvzyła spotkanie atakiem z szóstej strefy i w ten sposób łodzianki są bliżej miejsca na podium. Dwa poprzednie mecze w fazie zasadniczek wygrał BKS Bostik Bielsko-Biała, który ostatni raz stanął na podium w 2011 roku, pokonując w rywalizacji o brąz MKS Dąbrowa Górnicza, a w sumie klub zdobył 18 medali krajowego czempionatu. Po chudych latach w Bielsku-Białej liczą na powrót sukcesów. W Łodzi również chcą zdobyć medal.

- Nie zwieszamy głów, bo doskonale pamiętam smak brązowego medalu, gdy byłam w Łodzi pięć lat temu i bardzo chcę to powtórzyć. Liga Mistrzyń jest ogromną motywacją, więc z całych sił będziemy o to walczyć. A brązowy medal byłby piękną nagrodą za ciężką pracę, jaką wykonałyśmy w tym sezonie - mówiła rozgrywająca Grot Budowlanyc, Ewelina Polak cytowana na stronie internetowej swojego klubu.

Najwięcej punktów: Martyna Borowczak (18), Paulina Damaske (17), Majka Szczepańska-Pogoda (15), Paulina Majkowska (13) – BKS BOSTIK; Melis Durul (21), Aleksandra Kazała (14), Monika Fedusio (13) – Grot Budowlani.

W środę rozpocznie się rywalizacja o złoty medal. Triumfatorki fazy zasadniczej siatkarki ŁKS Commercecon Łódź podejmą wicemistrza Polski Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

Mecze: https://www.tauronliga.pl/games.html

  • 4
  • 1
  • 6
  • 0
  • 0