SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jakub Zabielny, fot. Michał Filecki, 1 maja 2023

1LK: Płomień Sosnowiec z awansem do finałowej czwórki

W trzecim, decydującym meczu fazy play-off siatkarki Trans-Ann Płomienia Sosnowiec po czterech setach gry przypieczętowały awans do turnieju finałowego 1. Ligi Siatkówki Kobiet, pokonując u siebie drużynę Sokoła Mogilno 3:1.

Niedzielne spotkanie decydowało o tym, która z drużyn uzupełni skład finalistów, walczących o awans do Tauron Ligi. W początku meczu rysowała się delikatna przewaga drużyny z Mogilna. Bardzo skuteczna w ataku Skrzypkowska punktowała raz za razem z lewego skrzydła. Pozwoliło to przyjezdnym zbudować czteropunktową przewagę (4:8). Gospodynie nie zamierzały jednak odpuszczać i krok po kroku niwelowały stratę do przeciwnika. Bardzo skuteczna na prawym skrzydle Głodzińska, a na lewym Deptuch pociągnęły swój zespół do odrabiania strat. W połowie pierwszego seta gospodynie osiągnęły niewielką przewagę 16:13, której nie oddały już do końca premierowej partii (21:15) i set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Płomienia 25:17.

1LK: Płomień Sosnowiec z awansem do finałowej czwórki

Wydawać by się mogło, że miejscowe siatkarki, niesione głośnym dopingiem swoich kibiców, pójdą za ciosem i powiększą swoją przewagę również w drugiej partii tego ciekawego meczu. Nic bardziej mylnego. Od samego początku drugiego seta to zawodniczki z Mogilna zbudowały sobie przewagę kilku punktów (4:8, 11:16) i bezpiecznie holowały ją do końca. Do bardzo skutecznej Skrzypkowskiej dołączyła Szczygioł, która punktowała z prawego skrzydła zarówno z pierwszej, jak również z drugiej linii. Po stronie gospodyń szwankowało przyjęcie zagrywki, które uniemożliwiało konstruowanie skutecznych akcji. Błędy w polu serwisowym dopełniły obraz gry miejscowych. Set zakończył się wynikiem 20:25 dla Mogilna i w całym meczu mieliśmy remis 1:1.

Porażka w drugim secie podziałała na gospodynie jak płachta na byka. Od samego początku trzeciej partii miejscowe siatkarki grały jak w transie. Wychodziło im praktycznie wszystko. Bardzo skuteczne na skrzydłach Laszczyk i Głodzińska raz za razem poprawiały wynik dla swojej drużyny. Znakomita zagrywka, a także gra blokiem dawały sosnowiczankom bezcenne punkty. Ponadto widać było, że gospodynie nakręcają się z każdą kolejną udaną akcją. W tym fragmencie meczu były nie do zatrzymania (16:7, 21:10). Ostatecznie set skończył się wynikiem 25:17.

1LK: Płomień Sosnowiec z awansem do finałowej czwórki

Czwarta i, jak się później okazało, ostatnia partia tego meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron (7:8). W zespole gości ciężar gry wzięła na siebie Skrzypkowska, która była niekwestionowaną liderką swojej ekipy. Natomiast po stronie gospodyń punktowały wszystkie siatkarki dzięki dobrej dystrybucji Kseni Kurerovej. Cenne punkty zdobywała kapitan Płomyczków Ola Deptuch. Dalej ręki nie wstrzymywała Monika Głodzińska, która szalała na prawej flance. Z każdą kolejną minutą widać było, że przyjezdne tracą moc i są coraz mniej skuteczne. Przewaga gospodyń była coraz większa         (16:12, 21:14). Ostatnie punkty tego meczu kibice sosnowieckiej drużyny oklaskiwali już na stojąco, wspierając swoje siatkarki. Te odpłaciły się znakomitą grą, zamykając czwartego seta wynikiem 25:18 i cały mecz 3:1. Historyczny awans do najlepszej czwórki 1. Ligi Siatkówki Kobiet stał się faktem.

MVP meczu: Olga Samul

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MKS Sokół Mogilno 3:1 (25:17, 20:25, 25:17, 25:18)

Trans-Ann Płomień: Kurerova, Laszczyk, Głodzińska, Deptuch, Laskowska, Nowak, Samul (libero) oraz Śmietana, Natanek, Kłoda

MKS Sokół Mogilno: Stroiwąs, Szczygioł, Skrzypkowska, Przybyło, Kohut, Jóźwiak, Marcyjanik (libero) oraz Łuczyszyn

1LK: Płomień Sosnowiec z awansem do finałowej czwórki

  • 5
  • 1
  • 6
  • 0
  • 0