SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 19 października 2022

I liga kobiet: inauguracja czwartej kolejki w Nowym Dworze Mazowieckim

Na raty rozgrywane są mecze czwartej kolejki I ligi kobiet. Inauguracja miała miejsce w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie miejscowy LOS przegrał z KS Sorellą Częstochowianka 2:3. MVP została Angela Mroczek. W sobotę dojdzie do meczu dwóch najlepszych drużyn, które jeszcze nie przegrały. Finalista rozgrywek z poprzedniego sezonu ITA TOOLS Stal Mielec zmierzy się przed własną widownią z Eneą Energetykiem Poznań. Mielczanki nie straciły jeszcze seta, poznanianki przegrały jednego.

Kalendarz rozgrywek tak się ułożył, że beniaminek MKS Sokół Mogilno pierwszy mecz u siebie rozegra w czwartej kolejce. Podopieczne trenera Michała Muszyńskiego podejmą SAN-Pajda Jarosław. W dotychczasowych spotkaniach wywiozły one dwa punkty z Częstochowy i zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jarosławianki są  szóste z sześcioma.

W spotkaniu w Częstochowie zawodniczki z Mogilna pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Wygrana z rutynowanym zespołem dała powody do zadowolenia. - Czekały nas w trzech pierwszych meczach ciężkie zadania. W drugiej kolejce graliśmy w Poznaniu z kandydatkami do awansu. Następnie byliśmy w Sosnowcu i tam też zagraliśmy z doświadczonymi rywalkami. Płacimy na razie frycowe. Jestem przekonany, że zespół z czasem będzie nabierać doświadczenia  - podkreśla szkoleniowiec z Mogilna

- Na pewno czeka nas u siebie kolejny ciężki mecz. Przed nami prawdziwe wyzwanie. SAN-Pajda jest doświadczonym zespołem. U nas będzie inauguracja I ligi. Szykuje się sportowe święto. Będą dodatkowe emocji - mówi trener Michał Muszyński i dodaje, że jeszcze nie wykrystalizował skład wyjściowej szóstki. W każdym z dotychczasowych spotkań były jedna-dwie zmiany.

Program czwartej kolejki:
LOS Nowy Dwór Maz. - KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 2:3 (23:25, 23:25, 25:21, 25:17, 8:15)

22 października
SMS PZPS I Szczyrk - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca      
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - UJ-CM Solna Wieliczka       
PMKS Nike Węgrów - Karpaty Krosno Glass Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie  
MKS Sokół Mogilno - SAN-Pajda Jarosław       
ITA TOOLS Stal Mielec - Enea Energetyk Poznań       

6 listopada
LTS Legionovia Legionowo - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 

 

 

  • 4
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0