SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, JB, Fot. Piotr Sumara, volleyballworld.com, 2 września 2022

Reprezentacja Polski siatkarek zagra w legendarnej hali

Tydzień temu w katowickim Spodku męska reprezentacja Polski pokonał Bułgarię. W piątek i sobotę w hali, która w polskiej siatkówce jest niczym świątynia, zagrają siatkarki Polski i Bułgarii.

W mistrzostwach świata siatkarzy trwa przerwa po fazie grupowej. Przed drużynami mecze 1/8 finałów, które zostaną rozegrane w Lublanie i Gliwicach. Ale Spodek w Katowicach nie będzie pusty w oczekiwaniu na półfinały i finały (10 i 11 września). W weekend zajmą go siatkarki Polski i Bułgarii, przygotowujące się do mistrzostw świata. W Polsce gospodarzami meczów będą Gdańsk, Łódź i Gliwice, a turniej rozpocznie się 23 września. Przypomnijmy, że drużyna prowadzona przez Stefano Lavariniego zmierzy się w grupie z Turcją, Dominikaną, Koreą, Tajlandią i Chorwacją. 

Polskie siatkarki od ponad miesiąca przygotowują się do mundialu. Obecnie trenują w Mysłowicach, a podsumowaniem tego zgrupowania będą spotkania z Bułgarią. Trener i reprezentantki oglądali na żywo wtorkowe spotkanie Polski i USA w Spodku. - Atmosfera jest tam magiczna i aż się chce tam być i grać - podkreślała Zuzanna Górecka. - Chciałabym przeżyć to, bo nie miałam dotychczas okazji tam grać - dodała.

REPREZENTACJA ZAGRA W SPODKU

Pod wrażeniem dopingu była też środkowa Anna Stencel: - Życzyłabym sobie, żeby na naszym meczu była taka sama atmosfera. Cieszy to, że możemy już zacząć sparingi i występować w dużej hali. Będzie to duże przeżycie i ekscytacja. Mam nadzieję, że kibice nas będą wspierać, bo do mistrzostw świata pozostało niewiele czasu.

Bułgaria też wystąpi w mistrzostwach świata, a jej przeciwniczkami w grupie będą USA, Serbia, Niemcy, Kanada i Kazachstan. Polska ostatni raz zmierzyła się z nią w Lidze Narodów, przegrywając w Sofii 1:3. Dziś nasza drużyna jest silniejsza, ponieważ po kontuzji dołączyła do kadry atakująca Magdalena Stysiak. 

Pierwszy mecz Polski z Bułgarią w piątek o godzinie 18, drugi w sobotę o 14:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, na podstawie zaproszeń od Prezydenta Miasta Katowice oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 9
  • 3
  • 8
  • 0
  • 0