SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 14 lipca 2022

ME U21: Izrael - Polska 0:3

Reprezentacja Polski U21 Kobiet zagra swój ostatni mecz grupowy na mistrzostwach Europy i pokonała 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) Izrael. 

Biało-Czerwone w turnieju radzą sobie znakomicie i po dwóch meczach, z kompletem zwycięstw plasują się na I miejscu grupy II. Na zamknięcie fazy grupowej #EuroVolleyU21W czekało je spotkanie z Izraelem. Izraelki w tym turnieju nie zanotowały jeszcze żadnej wygranej.

Izrael – Polska 0:3 (22:25, 23:25, 18:25)

Pierwszy set nieoczekiwanie był niezwykle wyrównany, a zacięta walka trwała do samego końca. Reprezentacja Izraela wykorzystywała swoje szanse w ataku, przez co cały czas dotrzymywała kroku Biało-Czerwonym. W szeregach polskiej reprezentacji bardzo dobrze prezentowała się Julita Piasecka, która skutecznym atakiem z drugiej linii dała Polkom piłkę setową. Tę odsłonę zamknęła punktowa zagrywka Martyny Borowczak.

Drugą partię rozpoczęła wyraźna przewaga Izraelek, które wykorzystały przestój w naszej drużynie. Przy stanie 6:11 Bartłomiej Piekarczyk zdecydował się na wzięcie czasu, co nie od razu przyniosło swoje efekty. Na szczęście jednak wraz z rozwojem seta, coraz lepiej funkcjonował polski blok, dzięki któremu udało się zmniejszyć dystans dzielący obie drużyny. Po emocjonującej końcówce, druga odsłona trafiła na konto Polek.

Trzeci set przebiegał pod dyktando podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka, które wyciągnęły lekcje z poprzedniej partii. Bardzo dobrze wyglądała gra Karoliny Drużkowskiej, która skutecznym atakiem zamknęła spotkania wynikiem 3:0.

Biało-Czerwone awansowały do półfinału z 1.miejsca w grupie II i w sobotę zagrają z Serbkami. Początek 17:30.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 16
  • 2
  • 6
  • 0
  • 0