SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. SMS PZPS Szczyrk, 15 lipca 2022

Reprezentacja Polski siatkarek na mistrzostwa Europy U17

Meczem ze Słowenią reprezentacja Polski siatkarek rozpocznie występy w mistrzostwach Europy U17. - Buńczucznie nie będę się wypowiadał, ale jedziemy po dobry wynik - mówi Waldemar Kawka, selekcjoner kadry.

W Hradec Kralovych i Prostejowie rozpoczynają się mistrzostwa Europy siatkarek U17. To trzecia edycja rozgrywanego do dwa lata turnieju, który w 2018 roku zastąpił młodzieżowe mistrzostwa. Polska największy sukces odniosła w 2013 roku, zdobywając złoty medal. Wśród dziesięciu uczestników jest nasza reprezentacja Polski prowadzona przez Waldemara Kawkę, któremu pomaga m.in. Andrzej Peć, dyrektor SMS PZPS w Szczyrku. W sztabie jest również Marcin Orlik, trener Enei Energetyka Poznań, aktualnego mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

Według trenera Kawki, w czasie przygotowań do mistrzostw nie obyło się bez drobnych problemów, jednak zespół pojechał do Czech w aktualnie najsilniejszym składzie. - Chciałbym powiedzieć, że jedziemy po medal, jednak aż tak buńczucznie nie będę się wypowiadał. Celem jest jak najlepszy wynik. W grupie mamy dwa bardzo mocne zespoły: Włochy i Turcję, lecz pozostałych też nie wolno lekceważyć, bo wśród tak tak młodych siatkarek wszystko jest możliwe. W przygotowaniach rozegraliśmy sparingi z Włoszkami [1:3 i 1:4 - przyp. red.]. Mogę powiedzieć, że w miarę upływu czasu graliśmy coraz lepiej - opowiada szkoleniowiec.

W pierwszym spotkaniu Polska zmierzy się ze Słowenią.

Skład reprezentacji na ME U17

Rozgrywające

Nadia Siuda (MKS SMS Kalisz), Aleksandra Walczak (TS Legionovia Legionowo)

Przyjmujące

Amelia Dombrowska (Energa MKS SMS Kalisz), Anna Fiedorowicz (UKS Chemik Olsztyn), Zofia Sobanty (Energa MKS SMS Kalisz), Natasza Ornoch (UMKS MOS Wola Warszawa) 

Środkowe

Antonina Serafinowska (Energa MKS SMS Kalisz), Iga Marszałkowicz (AZS AWF Wrocław), Rozalia Chmielewska (Enea Energetyk Poznań), Oliwia Jaroń (UMKS MOS Wola Warszawa)

Atakujące

Zofia Brzoza (MKS Dwójka Zawiercie), Martyna Podlaska (GKS Wieżyca 2011 Stężyca)

Libero

Kornelia Drosdowska (Pałac Bydgoszcz), Maja Daca (UMKS MOS Wola Warszawa)

Trenerzy: Waldemar Kawka (I trener), Andrzej Peć, Marcin Orlik, Przemysław Płaczek

Fizjoterapeutka: Joanna Jarońska

Trener przygotowania motorycznego: Damian Buźniak

Program meczów Polski w ME

Polska - Słowenia, sobota, godzina 18.30

Polska - Finlandia, niedziela, 16

Polska - Węgry, poniedziałek, 18.30

Polska - Turcja, środa, 18.30

Polska - Włochy, czwartek, 16

  • 14
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0