SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 8 kwietnia 2021

Siatkarki plażowe zakończyły zgrupowanie na Teneryfie

Zakończyło się zgrupowanie kadry siatkarek plażowych na Teneryfie, w którym pod kierunkiem trenera Damiana Wojtasika brały udział wicemistrzynie Europy z 2019 roku Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

 Za nami dwanaście dni treningów i w tym czasie zrealizowaliśmy wszystkie nasze założenia szkoleniowe, które zaplanowaliśmy na ten obóz. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek rozegrały cztery sparingi - dwa z Francuzkami i po jednym z Niemkami i Hiszpankami, odnosząc trzy zwycięstwa. Jestem zadowolony z zaprezentowanej formy. Traktujemy wyniki na Teneryfie jako dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami powiedział trener Damian Wojtasik.

Kadrowiczki spodziewane są w Warszawie dziś w nocy. W poniedziałek odlecą do Meksyku, gdzie wezmą udział w turniejach pod egidą FIVB. Chcemy zagrać w dwóch zawodach i wrócić do Europy. Na początku maja w Izmirze weźmiemy udział w drugiej z trzech rund Pucharu Kontynentalnego, który jest jedną ze ścieżek kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. Meksykańskie turnieje będą mocno obsadzone. Zagra cała czołówka światowa. Nasze zawodniczki nie będą musiały grać w kwalifikacjach  powiedział Damian Wojtasik.

Trener Wojtasik dodał, że "obecnie testy na koronawirusa stały się nieodłącznym elementem siatkówki."  Jesteśmy testowani przed odlotem, w trakcie zawodów czy zgrupowań i przed powrotem. W Meksyku mamy być zamknięci w "bańce". Testy będą przeprowadzane co trzy dni  zakończył Damian Wojtasik.

  • 2
  • 2
  • 25
  • 0
  • 0