SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Krzysztof Banot, 28 sierpnia 2020

ORLEN MP w siatkówce plażowej – Mysłowice 2020 – dzień 1.

W Ośrodku Sportów Letnich „Słupna”, przy ul. Stadionowej 7 w Mysłowicach rozpoczęły się ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.

W pierwszym dniu turnieju żeńskiego nie było zasadniczych niespodzianek. Pary kadrowe – ORLEN Teamu: Kociołek/Ceynowa, Brzostek/Gromadowska spokojnie awansowały do fazy ćwierćfinałowej.

Podobnie rzecz ma się w rywalizacji mężczyzn. I tu reprezentacyjne pary spokojnie awansowały do III rundy: Kantor/Łosiak, Prudel/Szałankiewicz, Rudol/Kruk, Bryl/Miszczuk.

Jedynie duety najwyżej klasyfikowane w rankingu krajowym miały problemy na tym etapie turnieju i to rywalizacji z rywalkami/rywalami nie z grona ORLEN Teamu. Nie mniej istotnych niespodzianek w pierwszym dniu ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej nie było, z czego najbardziej radzi są szkoleniowcy kadr narodowych.

Oto, jak pierwszy dzień ORLEN Mistrzostw Polski Mysłowice 2020 opisuje Rafał Pośpiech - Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej

Pierwszy dzień ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn rozgrywanych na obiektach MOSiR-u Mysłowice przyniósł sporo emocji i kilka niespodzianek.

Słoneczny piątkowy dzień rozpoczął się turniejem pań. Turniej żeński można uznać, że zgodnie z planem układa się po myśli par grających pod szyldem ORLEN Teamu: Katarzyny Kociołek / Agaty Ceynowej i ORLEN Tatarek Tiguar Pharmaceris Team Moniki Brzostek / Aleksandry Gromadowskiej. Te panie stawiły się w ćwierćfinale turnieju i w dniu jutrzejszym o 10:45 rozegrają swoje spotkania.

Kociołek / Cenowa zagrają z zostawioną parą R4 - Dorotą Strąg i Jagodą Gruszczyńską, a Brzostek / Gromadowska zagrają z parą przygotowującą się do Mistrzostw Europy do lat 20. Zuzanną Bielak /  Aleksandrą Chudzik.

To właśnie nasze młode zawodniczki odprawiły najwyżej rozstawioną parą polskiego rankingu Aleksandrę Zdon i Paulinę Biranowską.

W turnieju męskim jako R1-R4 rozstawiono pary Orlen Teamu. Wszystkie 4 zgodnie z oczekiwaniami stawiły się z 3 rundzie z lewej strony turnieju.

Warto odnotować kilka niespodzianek w turnieju panów, gdzie najwyżej rozstawiona para polskiego rankingu Jędrzej Brożyniak / Piotr Janiak musiała uznać wyższość kolegów Chiniewicz / Jaroszczak i uległa im 1:2 (21:18, 16:21, 13:15).

Podobny los spotkał parę Jarosław Lech / Michał Korycki - para numer 2 polskiego rankingu uległa idącym jak burza Filipowi Brandtowi i Januszowi Prusowi 2:0 (21:16, 21:16).

Para R7 - czyli 3 para z rankingu polskiego, jedna z rewelacji tego sezonu Michał Kądzioła i Wiktor Mielczarek w walce o 3 rundę została odprawiona przez  Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł 0:2 (19:21, 15:21) Pozostałe spotkania przyniosły sporo emocji i stały n bardzo wysokim poziomie.

Sobotnie spotkania w turnieju mężczyzn zaczną się o 8:45, na rozgrywki pań zapraszamy od 10:45.

To właśnie spotkanie numer 21 – ćwierćfinał turnieju żeńskiego rozpocznie transmisję 15 spotkań mistrzostw przez telewizję Polsat.

Wyniki spotkań turnieju żeńskiego piątek

(T1) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata (T16) Bilicka Dominika / Klajman Kamila 2:0 (21:13, 21:8) 30 minut

(T9) Legieta Kinga / Chyła Aleksandra (T8) Szczytowicz Magdalena / Tokarska Michalina 2:1 (21:23, 21:14, 15:11) 63 minut

(T5) Łodej Marta / Marcinowska Melania (T12) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga 1:2 (21:14, 20:22, 19:21) 57 minut

(T13) Ciężkowska Małgorzata / Kielak Julia (T4) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda 0:2 (17:21, 13:21) 39 minut

(T3) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina (T14) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna 2:0 (21:10, 21:12) 32 minut

(T11) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra (T6) Rapacz-Matras Magdalena / Szajewska-Skuta Małgorzata 2:0 (21:17, 21:18) 45 minut

(T7) Jundziłł Patrycja / Stadnik Aleksandra (T10) Jakuć Karina / Makaruk Agnieszka 2:0 (21:14, 21:10) 32 minut

(T15) Radkowiak-Kiedacz Agnieszka / Herrmann Zuzanna (T2) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra 0:2 (11:21, 8:21) 32 minut

(W1) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata (W2) Legieta Kinga / Chyła Aleksandra 2:0 (21:15, 21:13) 40 minut

(W3) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga (W4) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda 1:2 (15:21, 21:16, 12:15) 56 minut

(W5) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina (W6) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra 1:2 (21:15, 21:23, 15:17) 57 minut

(W7) Jundziłł Patrycja / Stadnik Aleksandra (W8) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra 0:2 (18:21, 17:21) 45 minut

(L8) Radkowiak-Kiedacz Agnieszka / Herrmann Zuzanna (L7) Jakuć Karina / Makaruk Agnieszka 1:2 (18:21, 21:14, 7:15) 48 minut

(L6) Rapacz-Matras Magdalena / Szajewska-Skuta Małgorzata (L5) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna 0:2 (18:21, 13:21) 41 minut

(L4) Ciężkowska Małgorzata / Kielak Julia (L3) Łodej Marta / Marcinowska Melania   0:2 (13:21, 8:21) 30 minut

(L2) Szczytowicz Magdalena / Tokarska Michalina (L1) Bilicka Dominika / Klajman Kamila 2:0 (21:9, 21:16) 34 minut

(W13) Jakuć Karina / Makaruk Agnieszka (L10) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga 0:2 (19:21, 12:21) 34 minut

(W14) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna  (L9) Legieta Kinga / Chyła Aleksandra 2:1 (21:17, 14:21, 15:8) 48 minut

(W15) Łodej Marta / Marcinowska Melania (L12) Jundziłł Patrycja / Stadnik Aleksandra 2:0 (21:15, 21:19) 40 minut

(W16) Szczytowicz Magdalena / Tokarska Michalina (L11) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina 0:2 (14:21, 19:21) minut

Rozkład spotkań turnieju żeńskiego sobota:

21           boisko 1 2020-08-29       10:45     (W9) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata  (W10) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda    

22           boisko 1 2020-08-29       11:30     (W11) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra (W12) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra        

23           boisko 2               2020-08-29         10:45     (W17) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga (W18) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna

24           boisko 2               2020-08-29         11:30     (W19) Łodej Marta / Marcinowska Melania (W20) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina

25           boisko 2               2020-08-29         13:15     (L22)      (W23)  

26           boisko 3               2020-08-29         13:15     (L21)      (W24)

Rozkład spotkań turnieju męskiego piątek:

(T17) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub (T16) Kaczmarek Sebastian / Sdebel Adrian   2:1 (21:18, 17:21, 15:8)  minut 52

(T9) Andrys Adam / Andrys Roman (T24) Bury Mateusz / Niewiadomski Adrian    2:0 (21:12, 21:12) minut 30             

(T21) Zarankiewicz Mateusz / Parcej Adam (T12) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz 1:2 (21:15, 13:21, 12:15) minut 46            

(T13) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz (T20) Sadowski Michał / Waligóra Tomasz 2:1 (19:21, 21:15, 15:13) minut 52            

(T19) Kurowski Jakub / Lesiecki Mateusz (T14) Paszkowski Andrzej / Białecki Adrian 2:1 (16:21, 21:18, 15:13) minut 58

(T11) Brandt Filip / Prus Janusz (T22) Okrzeja Maciej / Chudek Konrad 2:0 (21:13, 21:19) minut  35            

(T23) Waszczuk Kamil / Popiela Daniel   (T10) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł 0:2 (8:21, 15:21) minut 43

(T15) Szczepanik Karol / Warzocha Kamil (T18) Groszek Piotr / Krasiński Jan 0:2 (12:21, 19:21) minut 35             

(T1) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz (W1) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub 2:0 (21:13, 21:10) minut 34             

(W2) Andrys Adam / Andrys Roman (T8) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz 2:0 (21:16, 21:18) minut 36             

(T5) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr (W3) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz 1:2 (21:18, 16:21, 13:15) minut 60             

(W4) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz (T4) Rudol Maciej / Kruk Miłosz 0:2 (17:21, 12:21) minut 47             

(T3) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub  (W5) Kurowski Jakub / Lesiecki Mateusz 2:0 (21:18, 21:7) minut 36             

(W6) Brandt Filip / Prus Janusz  (T6) Lech Jarosław / Korycki Michał 2:0 (21:16, 21:16) minut 39             

(T7) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor  (W7) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł 0:2 (19:21, 15:21) minut 35         

(W8) Groszek Piotr / Krasiński Jan (T2) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj 0:2 (10:21, 14:21) minut 30             

(L8) Szczepanik Karol / Warzocha Kamil (L9) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub 0:2 (13:21, 18:21) minut 37             

(L7) Waszczuk Kamil / Popiela Daniel (L10) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz 0:2 (10:21, 11:21) minut 35             

(L6) Okrzeja Maciej / Chudek Konrad (L11) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr 0:2 (11:21, 10:21) minut 30             

(L5) Paszkowski Andrzej / Białecki Adrian (L12) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz 0:2 (17:21, 14:21) minut 37

(L4) Sadowski Michał / Waligóra Tomasz (L13) Kurowski Jakub / Lesiecki Mateusz 2:0 (21:19, 21:16) minut 35

(L3) Zarankiewicz Mateusz / Parcej Adam (L14) Lech Jarosław / Korycki Michał  0:2 (15:21, 13:21) minut 33             

(L2) Bury Mateusz / Niewiadomski Adrian (L15) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor 0:2 (12:21, 15:21) minut 29             

(L1) Kaczmarek Sebastian / Sdebel Adrian (L16) Groszek Piotr / Krasiński Jan 0:2 (16:21, 17:21) minut 50

Plan gier sobotnich

25           1             2020-08-29         08:45     (W9) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz (W10) Andrys Adam / Andrys Roman                   

26           2             2020-08-29         08:45     (W11) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz (W12) Rudol Maciej / Kruk Miłosz                 

27           3             2020-08-29         08:45     (W13) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub (W14) Brandt Filip / Prus Janusz                              

28           4             2020-08-29         08;45     (W15) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł (W16) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj               

29           1             2020-08-29         09:45     (W17) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub (W18) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz               

30           2             2020-08-29         09:45     (W19) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr (W20) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz                              

31           3             2020-08-29         09:45     (W21) Sadowski Michał / Waligóra Tomasz (W22) Lech Jarosław / Korycki Michał                 

32           4             2020-08-29         09:45     (W23) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor (W24) Groszek Piotr / Krasiński Jan                        

33           1             2020-08-29         12:15     (W29)   (L26)                    

34           2             2020-08-29         12:15     (W30)   (L25)                    

35           3             2020-08-29         12:15     (W31)   (L28)                    

36           4             2020-08-29         12:15     (W32)   (L27)                    

37           1             2020-08-29         13:15     (W25)   (W26)                  

38           1             2020-08-29         14:15     (W27)   (W28)                  

39           2             2020-08-29         14:15     (W33)   (W34)                  

40           3             2020-08-29         14:15     (W35)   (W36)                  

41           1             2020-08-29         16:45     (L38)      (W39)                  

42           1             2020-08-29         17:30     (L37)      (W40)  

Sponsorem wydarzenia jest firma PKN ORLEN – mecenas Polskiej Siatkówki.

Wyniki na żywo pod linkami:

Turniej kobiet:

https://beach.pzps.pl/wynikik/

Turniej mężczyzn:

https://beach.pzps.pl/wynikim/

Plan Turnieju:

piątek, 28.08.2020, 9:00 – gry eliminacyjne kobiet i mężczyzn,

sobota, 29.08.2020, 8.45 – gry eliminacyjne kobiet i mężczyzn,

niedziela, 30.08.2020, 10:00 – gry finałowe

 

  • 11
  • 1
  • 45
  • 0
  • 2